Zabawa hakera

Witam. Mam problem z hakerem, to znaczy, że ten człowiek bawi się moimi kontami internetowymi. Zmienia hasła do kont, pytanie pomocnicze, itp. Czy jest coś co mogę zrobić, żeby go unieszkodliwić? Szukając w google znalazłem programy, które nie działały. Jeżeli wie ktoś jak go odciąć ode mnie, to proszę o pomoc ;<. Z góry dziękuję.

Hmmm… może zainstaluj jakiś antywirus i przeskanuj komputer… Może jakieś oprogramowanie spyware albo adware? Pełno szpiegów grasuje teraz po sieci… Ja nie miałem takich problemów, bo norton się dobrze spisuje…

Jeżeli masz jakiegoś antywirusa typu Avast etc. możliwe, że nie zaktualizowałeś go? Ta osoba musi znać Twoje IP bo jeżeli zmienia Ci hasła do wszystkich kont to to raczej przypadek nie jest…

Pozdrawiam, Łukasz

Mam włączoną automatyczną aktualizacje. Antywirus ESET Smart Security 3.0.667.0. Skanuję skrzynkę codziennie bez wyniku. Wszystko przed instalacją skanuję. Chyba czas zmienić antywirusa. Dziękuję za szybką odpowiedź.

Jeżeli chodzi o antywirusa to w cale nie musisz go zmieniać, wystarczy zainstalować jakieś oprogramowanie zajmujące się szukaniem szpiegów.

//Edit

http://www.dobreprogramy.pl/Spyware-Ter … 13063.html

Tutaj masz program, którego kiedyś sam używałem, ale od czasu gdy zakupiłem nortona jest on dla mnie zbędny.

Napisz czy pomogło,

Pozdrawiam, Łukasz.

Zmień hasło na jakieś mocniejsze tzn. trudniejsze do złamania. Nie korzystaj z łatwych pytań pomocniczych, stwórz własne jeśli to możliwe i ustaw trudną odpowiedź. Zastosuj się do porady Jurity - chodzi mi o ten program i daj znać. Oczywiście po zainstalowaniu programu, przeskanuj komputer i usuń niebezpieczne pliki.

do takich rzeczy dobry jest też firewall

Może to ktoś z sieci lokalnej (sieć osiedlowa? bezprzewodowa?). Wtedy miałby dostęp do niemal wszystkich danych przesyłanych do i z komputera, z wyjątkiem szyfrowanych.

Albo na komputerze zainstalowany jakiś keylogger.

W tej chwili skanuję komputer tym programem. Mam nadzieję, że coś wyłapie :slight_smile:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Używasz firewalla?

Przeglądarka internetowa to podstawa. Korzystaj z innej niż IE. Do tego pozamykaj porty programem Windows Worms Door Cleaner

jeżeli to keylogger to możliwe że spybot SD by go znalazł

jeżeli haker łączy się przez internet to dobra zapora na pewno by go zablokowała, masz firewalla?

Dodane 30.11.2009 (Pn) 17:51

Nie mam na komputerze IE :slight_smile:

Program znalazł wirusa, którego antywirus nie widział. Zobaczę czy pomoże. Jurity dziękuje ;F

EDIT :

Co do tego firewalla … właśnie patrze co to jest :F

Widocznie nie ma skoro ma problemy z hackerem :smiley:

Terminator też ma funkcję eliminacji keyloggerów ( o ile dobrze pamiętam)

Dodane 30.11.2009 (Pn) 17:54

Zapora Systemu Windows - Firewall (Panel Sterowania i ma taką ikonkę ściany z cegiełek o ile masz XP :slight_smile: ) Sam kiedyś będę miał przez to problemy :smiley: nie używam bo za często gram w gry multi :wink:

Jeżeli Ci pomogłem to się cieszę, że do czegoś się przydałem :smiley:

Pozdrawiam, Łukasz

Dodane 30.11.2009 (Pn) 18:00

A jeżeli nadal będziesz miał problemy z hackerami lub Terminator nie spełni należycie swojej funkcji to zastosuj się do rady master_zonk6’a

Ja osobiście polecam zmienić hasło na poczcie bo prawdopodobnie to właśnie za jej pomocą wykrada ci wszystkie hasła i loginy metoda prosta a czy skuteczna przekonasz się sam

Jeżeli ktoś ma do wszystkiego identyczne hasła to owszem, trzeba zmienić o ile jest to możliwe. Ja do poczty mam inne, do serwera inne, do forum jeszcze inne :smiley: a wszystko na monitorze :smiley:

wystarczy do e-maila mieć inne hasło a na wszystkich stronach można się rejestrować z tym samym

Malwarebytes’ Anti-Malware przeskanuj tym mi skanuje kompa w 20-24 min główny dysk zawsze z niego korzystam. http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html

Do tego możesz jeszcze spróbować dr web Cure it! http://www.dobreprogramy.pl/DrWEB-CureIt,Program,Windows,12976.html

No i ryzykowny programik ale on nieraz mnie uratował przed formatem :slight_smile: http://www.dobreprogramy.pl/ComboFix,Program,Windows,15526.html

A instalowałeś jakiegoś progsa ostatnio? może to dzięki niemy on się łączy z twoim kompem :slight_smile:

Jeśli skorzystasz z tego co podałem nie powinno być już niczego :slight_smile:

ComboFix??? Może lepiej niech go zostawi w spokoju bo jeszcze sobie sam namiesza :smiley: Sam mam doświadczenia z tym programem xD

Jeśli skorzystasz z tego co podałem nie powinno być już niczego :)

No, jeżeli pierwszy raz użyje ComboFixa to na 100% kompletnie niczego nie będzie xDDD

Może i pomocny programik ale to już do sytuacji ekstremalnych :stuck_out_tongue:

@ Beduin jeśli nie masz doświadczenia i pewności nie polecaj używać combo, może więcej zniszczyć niż zdzialać - http://forum.antivir-polska.info/thread … t=combofix

@ warlord bez sensu, ktoś dorwie w swoje ręce jedno hasło i ma hasła do wszystkich kont.

No ok ale pisałem No i ryzykowny programik :slight_smile: rób co chcesz na własną odpowiedzialność :smiley: