Zabbix, nie tworzy wykresów

Hej mam serwer z ESXi, na nim Linux Ubunt na którym zainstalowałem zabbixa.
Monitoruje około 250 urządzeń (odpytywanie na ping i jak pingu brak to informacja) + kilka wykresów chciałem sobie sprawdzić przepustowość na danych połączeniach.
Działało to przez 2-3 miesiące po czym zabbix dalej monitoruje urządzenia, ale nie tworzy już wykresów i nie można dodać nowych wykresów (po prostu przy próbie dodania się “wiesza”
Z poziomu EXSi przydzieliłem mu 8GB ram i 8 rdzeni po 3Ghz - monitor esxi pokazuje że ma zużycie ram na poziomie 4gb i procesor na poziomie 20% , może coś skaszaniłem w konfiguracji?

### Option: VMwareCacheSize
# Size of VMware cache, in bytes.
# Shared memory size for storing VMware data.
# Only used if VMware collectors are started.
#
# Mandatory: no
# Range: 256K-2G
# Default:
#VMwareCacheSize=8MB (valor padrado)
VMwareCacheSize=2G

### Option: CacheSize
# Size of configuration cache, in bytes.
# Shared memory size for storing host, item and trigger data.
#
# Mandatory: no
# Range: 128K-8G
# Default:
CacheSize=16G

### Option: HistoryIndexCacheSize
# Size of history index cache, in bytes.
# Shared memory size for indexing history cache.
#
# Mandatory: no
# Range: 128K-2G
# Default:
# HistoryIndexCacheSize=4M
HistoryIndexCacheSize=200M

### Option: ValueCacheSize
# Size of history value cache, in bytes.
# Shared memory size for caching item history data requests.
# Setting to 0 disables value cache.
#
# Mandatory: no
# Range: 0,128K-64G
# Default:
# ValueCacheSize=8M
ValueCacheSize=100M

Które wersja Zabbix? Jaką masz bazę PSQL czy MySQL? Jak długo przechowujesz dane? Od kiedy Ci to nie działa? Korzystasz z Zabbix proxy? Sprawdzałeś czy miejsce na dyku, gdzie jest baza Ci się nie skończyło?

Mam PSQL, ustawienia czasu przechowywania danych, zostały deflautowo, dysk ma 1TB więc powinien pomieścić sporo… sprawdzałem zajętość mam 15%, wrzuciłem w wykres serwer zabbixa chciałem sprawdzić czy pokaże mi wykres samego serwera i też nie pokazuje. :frowning:

CacheSize=16G, a zakres niby jest:

Range: 128K-8G

Temat rozwiązany naprowadziłeś mnie dzięki, oprócz CacheSize było jeszcze kilka innych ustawień poza zakresem.