Zabespieczenie formularza -JavaScript

Witam.

Prosił bym o małą pomoc.Chodzi mi o zabezpieczenie formularza przed niewypełnieniem a także button ma być odsyłaczem.

Wyszło mi takie coś:

Jak mam uczynić aby jeszcze korzystając z javascriptu zabezpieczyć ten dosyć mały formularz.

Po pierwsze:

chociażby to: http://webmade.org/porady/walidacja-dan … ipt-js.php

Po drugie:

zastosowany przez Ciebie button, to zwykły button z przypisanym zdarzeniem OnClick. Po wciśnięciu tegoż, strona się przeładuje, a z formularzem nic się nie stanie (nie zostanie wysłany). Użyj , który służy do wysyłania formularzy.

ja to zrobiłem tak:

formularz do wypełnienia:

| Imię: | |
| Nazwisko: | |
| E-mail: | |
| Hasło: | |
| Potwierdź hasło: | |
| | |

[/code] funkcja sprawdzająca:

[code]function check(){ im = document.reg.imie.value; na = document.reg.nazwisko.value; ma = document.reg.mail.value; p1 = document.reg.pass1.value; p2 = document.reg.pass2.value; if (im == ‘’ || na == ‘’ || ma == ‘’ || p1 == ‘’ || p2 == ‘’){ alert(‘Wszystkie pola są wymagane!!’); }else if (ma.indexOf(’@’,0) == -1){ alert(‘Adres mailowy jest błędny!!’); document.reg.mail.focus(); document.reg.mail.select(); }else if (p1 != p2){ alert(‘Hasło nie zostało zweryfikowane!!’); document.reg.pass1.focus(); document.reg.pass1.select(); }else{ document.reg.submit(); } }