Zabezpieczanie pliku... edytora tekstu

Na komputerze posiadam zwykły plik notatnika ,w którym posiadam ważny tekst. Chciałbym go zabezpieczyć przed usunięciem przez innego użytkownika konputera np. przed moja ciocia :twisted: . Również, aby był otwierany przez podanie hasła. Taki notatnik takiej opcji raczej nie posiada więc proszę się kierować innym edytorem tekstu. Będę wdzięczny za odpowiedź jak uchronić mój plik.

Jeżeli chodzi o ochronę hasłem przed dostępem to

  1. WinRar - spakowany plik może być chroniony hasłem przed rozpakowaniem a tym samym przed jego odczytem

  2. Ochrona hasłem jest dostępna z poziomu plików *.doc czyli Microsoft Office Word, przy zapisie pliku można wybrać opcję chroń pliki hasłem czy coś takiego

Tak czy inaczej obydwa sposoby nie ochronią pliku przed usunięciem, do tego proponuje założenie dwóch kont na komputerze (w przypadku systemu Win XP i Vista) i przechowywanie pliku w swoich dokumentach inni użytkownicy nie mają dostępu to tych katalogów

Jak dodatkowo połączysz obydwie metody masz duże szanse że ciocia nie dowie się co jest w pliczku :wink:

Wrzuć go do folderu, a folder zablokuj programem Folder Lock.