Zabezpieczanie systemu Windows XP Syskey

Witam, mam pytanie. Czytałem niedawno na temat

“Zabezpieczanie systemu Windows XP Syskey” Czy jest możliwość takiego przechowywania hasła ale nie na dyskietce tylko PenDrive’ie? Pytam ponieważ mój laptop nie posiada stacji dyskietek.

Pozdrawiam hosti.

Złączono Posta : 25.03.2007 (Nie) 23:43

Temat już załatwiony.

Nie hasło nieda się przechować, ale klucz systemowy tak.

Owszem, jest taka możliwość. Trzeba Pendrive’owi przypisać literkę “A”.

Można to zrobić mniej-więcej w taki sposób:

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=58648& .

Na wszelki wypadek zróbić kopię zapasową rejestru ( ERUNT ).

Witam

Przyglądałem się temu postowi ponieważ mnie zainteresował, a w związku z tym mam pytanie do hosti.Nie mam narazie lapka ale interesuje mnie na zwykły PC,ponieważ nie posiadam stacji dyskietek, a chcę chronić mój komp, więc zajrzałem do rejestru i mam tam tak podobnie jak na forum infojama, z tym, że nie mam literki B.

Pytanie \DosDevices\A:i to napewno jest po odinstalowanej stacji dyskietek i mam również \DosDevices\H: i to jest na 100% Pendrive i czy mam zamienić literę A na H a H na jakąś inną i czy w Biosie muszę włączyć ten napęd dyskietek?

Dziękuję za ewentualną podpowiedż. :slight_smile:

Dodam, że Pen jest teraz widziany jako H a po ewentualnej operacji będzie widziany jako A?

germar wepnij pena zrób sobię kopie rejestru i następnie kliknij w ikonę “Mój komputer” prawym przyciskiem myszy -> zarządzaj. W oknie po lewej stronie wybierz “Zarządzanie dyskami” i poprostu zmień literę H pena na A i po sprawie.

W razie problemów przywróć sobie rejestr i próbuj dalej :slight_smile:

Powodzenia hosti.