Zabezpieczenia telefonu


(Ziomek Zemsty) #1

W dzisiejszej nagonce na różnego rodzaje niebezpieczeństwa czyhające w sieci, takie jak np. wirusy, trojany, itp. jesteśmy zmuszeni do używania programów antywirusowych. Moje pytanie jest takie: Czy jak mam telefon - smartphone z Win Mobile, to czy powinienem na nim instalować jakąś aplikację antywirusową? Jeśli tak to jaką i skąd ją pobrać? Które polecacie? Są jakieś darmowe, czy tylko płatne? Jeśli są to mogą to być również pakiety zabezpieczające.


(Pawbrotm) #2

Nie ma programów darmowych. Poza tym instalowanie mobilnego antywirusa moim zdaniem nie ma sensu - wirusy mobilne są jak yeti - dużo się o nich mówi, ale mało kto je widział. Instalacja ma sens tylko jeśli chcemy się chronić przed usadowieniem się zwykłego windowsowego wirusa w telefonie, który tylko czeka na podłączenie do komputera i możliwość przeniesienia się do "dużego" Windowsa. Jednak takie coś powinny wychwycić antywirusy zainstalowane na PC. Ogólnie szkoda zasobów telefonu i pieniędzy. Jeśli jednak koniecznie chcesz mobilnego antywirusa, to wybór jest spory - Kaspersky Mobile Antivirus, ESET mobile Antivirus, Avast! for PDA i inne.


(Mutant5) #3

Nod32 mobile security :smiley:

Jak nie masz na nim waznych danych to nie musisz :smiley:

Chyba że masz żone która podrzucila ci spyware i teraz czyta w pracy twoje smsy :stuck_out_tongue:


(dawidos) #4

Szkoda zamulać fona. Ryzyko, że coś złapiesz jest bardzo małe. Jeśli ściągasz od zaufanych źródeł nie ma się czego bać :wink:


(Ziomek Zemsty) #5

Czyli wystarczy, że raz na jakiś czas podłączę telefon do komputera i przeskanuję go antywirusem z komputera. :wink:


(Mutant5) #6

To nic nie da PC-towy antywirus nie ma w bazie virusów na smartfony :stuck_out_tongue:

Najlepiej zainstaluj na samrtfonie i sprawdź czy zamula jak nie to zostaw a jak tak to... :smiley: