Zabezpieczenia telefonu

W dzisiejszej nagonce na różnego rodzaje niebezpieczeństwa czyhające w sieci, takie jak np. wirusy, trojany, itp. jesteśmy zmuszeni do używania programów antywirusowych. Moje pytanie jest takie: Czy jak mam telefon - smartphone z Win Mobile, to czy powinienem na nim instalować jakąś aplikację antywirusową? Jeśli tak to jaką i skąd ją pobrać? Które polecacie? Są jakieś darmowe, czy tylko płatne? Jeśli są to mogą to być również pakiety zabezpieczające.

Nie ma programów darmowych. Poza tym instalowanie mobilnego antywirusa moim zdaniem nie ma sensu - wirusy mobilne są jak yeti - dużo się o nich mówi, ale mało kto je widział. Instalacja ma sens tylko jeśli chcemy się chronić przed usadowieniem się zwykłego windowsowego wirusa w telefonie, który tylko czeka na podłączenie do komputera i możliwość przeniesienia się do “dużego” Windowsa. Jednak takie coś powinny wychwycić antywirusy zainstalowane na PC. Ogólnie szkoda zasobów telefonu i pieniędzy. Jeśli jednak koniecznie chcesz mobilnego antywirusa, to wybór jest spory - Kaspersky Mobile Antivirus, ESET mobile Antivirus, Avast! for PDA i inne.

Nod32 mobile security :smiley:

Jak nie masz na nim waznych danych to nie musisz :smiley:

Chyba że masz żone która podrzucila ci spyware i teraz czyta w pracy twoje smsy :stuck_out_tongue:

Szkoda zamulać fona. Ryzyko, że coś złapiesz jest bardzo małe. Jeśli ściągasz od zaufanych źródeł nie ma się czego bać :wink:

Czyli wystarczy, że raz na jakiś czas podłączę telefon do komputera i przeskanuję go antywirusem z komputera. :wink:

To nic nie da PC-towy antywirus nie ma w bazie virusów na smartfony :stuck_out_tongue:

Najlepiej zainstaluj na samrtfonie i sprawdź czy zamula jak nie to zostaw a jak tak to… :smiley: