Zabezpieczenia zasilacza

Witam
Posiadam zasilacz w moim komputerze biurowym Corsair VS450, ponieważ poprzedni uległ awarii. Ostatnio musiałem spędzić trochę czasu w rodzinnym domu to i zabrałem razem ze sobą komputer, by nic mi nie uciekło, jak to w rodzinnym domu, instalacja troszkę starsza jest i jeden z bezpieczników już był przepalony, światło migało, gdy podłączyłem lampę wywaliło prąd, wybiło przepalony bezpiecznik, wymieniłem go i wszystko gra, ale jednak się martwię, ponieważ w najbliższym czasie nie planowałem wymiany komputera. PC w tym czasie renderował scenerię, mogło się coś w jakiś sposób uszkodzić? Zabezpieczenia zasilacza nie uległy w żaden sposób uszkodzeniu przez lub podzespoły przez taki incydent?
i7 6700k
GTX 1060 6gb
Corsair VS450
HDD 1TB
SSD 256GB
Brak dodatkowych wentylatorów, stacji dysków itd…
Nic nie podkręcane.

Nie.
Ewentualnie dysk mechaniczny może zostać uszkodzony podczas utraty zasilania, ale szansa na takie coś jest nieduża.

Ale skoro ten bezpiecznik już był cały przepalony to mógł nie zadziałać odpowiednio, by uchronić sprzęt itd…

Bezpiecznik w domu raczej nie jest po to by chronić sprzęt, ale by sprawić żeby plątanina różnych przewodów w ścianach nie zmieniła się nagle w wielkie ognisko.

zwarcie -> duży prąd -> pożar

No mój dysk wg smart utracił zasilanie 77 razy i nic mu nie jest czyli raczej nie wpływa to w żaden sposób na jego żywotność.

Nie lepiej po prostu włączyć komputer i sprawdzić czy działa?

Działa, ale może coś sie ujawnić dopiero po pewnym czasie.

Co najwyżej można utracić niezapisaną pracę (np. to co renderowałeś) ewentualnie system może nie wstać, gdy trwała aktualizacja, ale samemu dyskowi nic się nie stanie.

Nie.

A to miganie światła? Co to było?

Wahania napięcia.

Te wahania mogłby wpłynąć na komputer?

Mogłyby, gdybyś miał zasilacz noname.

Zasilacz wszystko stabilizuje. W końcu nie masz takiego za 5 zł.

A nie wpłynie to jakoś na jego żywotność?

Zasilacza? Tego nie da się raczej sprawdzić, ale jak działa to działa.

Ale mam dosyć prądożerny zestaw, duże obciążenie zasilacza+ wahania może nie wyrobić ze stabilizacją.

To się w końcu wyłączy i da znać że chce odejsscc do krainy szczęśliwych zasilaczy. Tym czasem nie panikuj na zapas bo masz zasilacz, który nie pozwoli na uszkodzenie sprzętu.

Ale wystarczy do tego zestawu na pełnym obciążeniu? Ale skoro się wyłączy, jeśli mu brakuje mocy to nie znaczy, że chce odejść do tej Twojej krainy.

A zawiesza Ci się lub wyłącza komputer?

Nic takiego się nie dzieje, nie jest obciążony na 100% CPU około 50% a karta 100%, pytam czysto teoretycznie, czy zasilacz ma wystarczająco mocy.