Zabezpieczenie drukarki Brother DCP-J315W

Witam,

zakupiłem drukarkę Brother DCP-J315W kilka dni temu.

Nie mam do niej instrukcji niestety. Wybór na nią padł ze względu m.in. na WiFi. I tu zaczyna się problem.

Drukarka jest podłączona za pomocą WiFi do Liveboxa 2.0. Drukuję chyba wiadomo jak - przez router idzie wszystko (wybaczcie ale nie jestem biegły w informatyce).

Niestety mieszkam w domu gdzie z internetu z Liveboxa korzysta spora część osób. Ja natomiast nie chcę by one drukowały cokolwiek na mojej drukarce (wiadomo czemu).

Czy istnieje jakaś możliwość bezpośredniego połączenia drukarki do laptopa ?

Czy istnieje możliwość zabezpieczenia druku ze strony innych osób ?

Jak to zrobić ?

Proszę o poradę i z góry dziękuję.

Pozdrawiam

mrsuse

Może kablem USB? Inna opcja - WI-Fi i tryb Ad-hoc, ale to trochę problematyczne może być.

yyyyy nie po to kupiłem drukarkę z WiFi by męczyć się z kablami -> AdHoc wie ktoś jak skonfigurować ?

A w Google nic na ten temat nie ma? Dziwne.

Sprawdź najpierw czy drukarka w tym trybie potrafi się łączyć z komputerem.

Jeśli drukarka na ustawieniach fabrycznych nadaje swoją sieć, to działa właśnie w trybie ad-hoc, wystarczy się do niej podłączyć i wyszukać w sieci. Jeśli jej nie znajdziesz, wydrukuj konfigurację sieci drukarki i zaloguj się do panelu konfiguracyjnego przez przeglądarkę i tam sobie wszystko poustawiasz.

Drukarka może być też podłączona do Liveboksa, a w ustawieniach ACL/zapory określasz kto może mieć do niej dostęp.

Instrukcję obsługi natomiast możesz pobrać sobie ze strony producenta.

http://download.brother.com/welcome/doc … _net_a.pdf tu instrukcja