Zabezpieczenie ekranu przez podglądaniem (filtr)

Hejka,

Ostatnio będą w Polsce w salonie Plus GSM widziałem fajną rzecz założoną na ekran LCD u jednego z pracowników. Wyglądało to jak papierowa szara kartka, założona na wyświetlacz LCD (nałożona). Jej działanie było proste i miało za zadanie zezwolenie operatorowi na patrzenie w ekran tylko pod katem prostym z małymi odchyleniami. Osoby, które patrzyły pod kątem na ekran, widziały tylko szarą kartkę - takie ów zabezpieczenie ekranu przed ujawnieniem danych.

czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to jest, jak to się nazywa, abym mógł sobie to kupić.

Ps. nie jest to nic elektronicznego, bo do niczego nie było podłączone.

pozdr. :?

Filtr prywatyzujący?

http://www.komputronik.pl/index.php/cat … anowe.html

Filtr dzięki zastosowanej technologii mikrożaluzji ogranicza pole widzenia - jedynie osoba siedząca przed monitorem widzi czytelnie wyświetlane informacje, z boku widać tylko pusty, czarny ekran.

Filtr znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie informacje i dane osobowe powinny być chronione - w bankach, działach kadr, finansów oraz w recepcjach firm, hoteli i instytucji.

Dzięki za podpowiedź,

Ten akurat jest jakiś zabudowany, w obudowie i kosztuje krocie, a tamto było jak kartka :slight_smile:

Spoko, może to już mi pomoże i znajdę coś.

Coś takiego da się też zrobić w postaci cienkiej folii nalepianej na monitor (widziałem nalepki na wyświetlacz komórki działające w ten sposób) i pewnie już ktoś coś takiego produkuje (osobiście jeszcze nie widziałem takiej folii na monitor ale zapewne da się coś takiego zdobyć).

Bez przesady przegięli z tą ceną , na allegro widziałem filtry chyba przylepiane na monitor LCD za 70-90 zł

Zapomniałem jeszcze dodać że o ile w przypadku monitorów CRT nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania filtrów w postaci nalepianej folii o tyle w przypadku LCD które można łatwo uszkodzić poprzez nacisk (np. przy naklejaniu lub późniejszym odklejaniu takiej folii) lepiej użyć filtra tego typu co ten z podanego wyżej linka czyli w obudowie mocowanej do obudowy monitora.

Filtry prywatyzujące 3M to bardzo fajna sprawa. Fakt są trochę drogie ale sprawdzają się rewelacyjnie.

http://www.taniomania.pl/q/3m%20filtr%2 … %20i%20na/

Co do samej konstrukcji filtra to na monitory CRT są one w ramce którą nakleja się na górę monitora natomiast w monitorach LCD wkłada się na monitor odpowiedniej wielkości folie i i tylko okleja się dookoła ramki monitora 8 małymi 2 cm paskami tak żeby folia nie wypadła.

Chyba że tak, w takim wypadku nie ma przeciwwskazań żeby takie filtry montować na LCD (jak już wspomniałem osobiście takich nie widziałem więc mój post był czysto teoretyczny).

Dodane 08.09.2010 (Śr) 12:02

A swoją drogą to jestem ciekaw czy na mój monitor 27" też by się znalazła odpowiednio duża folia. :wink:

Link podałem tylko orientacyjny:) ale wiadomo o co chodzi :slight_smile: