Zabezpieczenie ekranu - szkło hybrydowe v folia zabezpieczająca

Witam

Zastanawiam się co kupić żeby zabezpieczyć ekran telefonu, co jest lepsze. Zauważyłem, że teraz jest moda na folie zabezpieczające, które się zwą ClearPlex, którą oferuje jeden ze sklepów, a w drugim sklepie ona się nazywa Folia InvisibleShield HD Ultra. Zapewne to jest jedno i to samo.

Kiedyś korzystałem ze szkła hartowanego, byłem z niego zadowolony aczkolwiek przy częstych upadkach telefonu na ziemię to szkło czasami pęka, odpryskuje, ale nigdy mi się nie zdarzyło żeby ekran się uszkodził co było dla mnie bardzo ważne. Generalnie byłem z niego zadowolony. Po dwóch latach wymieniałem na nowe szkło hartowane.

Natomiast co do tych specjalnych folii zabezpieczających na które teraz jest moda nie mam specjalnie przekonania. Bo jakoś nie mam przekonania czy aby ekran zabezpieczony taką folią przy częstych upadkach telefonu na ziemię w końcu nie pęknie. Bo szkło hybrydowe czy hartowane (to pewnie jedno i to samo) jakby ten ekran bardziej “ściąga” tak to sobie wyobrażam.

Jakie są wasze doświadczenia z tą lepszą folią i opinie? Zapraszam do dyskusji!

kup szkło hybrydowe … ale tylko na płaski ekran telefonu

Nie kupuj folii. Folia stawia większy opór palcom. Kup szkło hybrydowe lub hartowane. Bedzie bardziej śliskie i - przynajmniej dla mnie - milsze w dotyku. Jeśli chodzi o trwałość, to spokojnie. Moja stara Xperia M5 miała takie szkło i upadła kilka razy. Ekran wytrzymał, jednak szkło naklejone zaczęło się odklejać.

Tyle mam do powiedzenia.

Aha, jeśli chodzi o markę, to polecam 3MK.