Zabezpieczenie hasłem konta pocztowego w Thunderbirdzie

Witam

Czy istnieje możliwość zabezpieczenia konta pocztowego w Thunderbirdzie hasłem?

Aktualnie nie zapamiętałem hasła do skrzynki pocztowej i muszę je co chwila wpisywać a fakt utrudnia że hasło zostało wygenerowane i zawiera różne znaczki i symbole. Korzystam z Thunderbird-Tray i chciałbym raz odpalić Thunderbirda, wpisać hasło do profilu i przez cały dzień odbierać wiadomości.

Thunderbirda mam zainstalowanego w pracy więc szukam jakiegoś pewnego rozwiązania żeby nie tracić zbytnio dużo czasu na grzebanie w internecie albo w ustawieniach programu.

Pozdrawiam

Narzędzia\Opcje\Bezpieczeństwo\Używaj hasła głównego

To powinno rozwiązać problem :slight_smile:

Sposób na całkowite zablokowanie dostępu do naszego profilu niepożądanym osobom za pomocą hasła jest następujący:

  1. Wchodzimy w menu Narzędzia :arrow: Opcje :arrow: Bezpieczeństwo :arrow: Hasła

Tutaj ustalamy hasło główne, po czym upewniając się, że opcja “Używaj hasła głównego” jest zaznaczona klikamy OK i przechodzimy do następnego kroku.

  1. Teraz wchodzimy w menu Narzędzia :arrow: Opcje :arrow: Zaawansowane :arrow: Ogólne

Tutaj klikamy przycisk “Edytor ustawień” i po ukazaniu się okna about:config (wcześniej pojawi się jeszcze komunikat z ostrzeżeniem) wpisujemy “password” w polu “Filtr”.

Klikamy prawym przyciskiem myszy na mail.password_protect_local_cache i wybieramy opcję “Przełącz”. Zmieni to wartość z domyślnej “false” na “true”.

Zamykamy teraz okienko about:config, klikamy OK w okienku Opcje i ponownie uruchamiamy Thunderbirda. Od tego momentu hasło chroni nasze maile przed dostępem innych osób.