Zabezpieczenie hasłem

no wiec tak mam na dyskietce zapisany plik txt. w wordzie i musze go jakos zabezpieczyc hasłem tylko nie chodzi mi tu o jakies programy tylko poprostu jakos to zabezpieczyc zeby ten plik był na hasło.Podkreslam nie chodzi mi o jakies programy! !!

IMHO nie da się zabezpieczyć pliku .txt

Nie byłoby problemu z dokumentem napisanym w wordzie…

To skopiuj tekst z pliku txt do Worda i zapisz w formacie doc i wtedy strumienianin powinien Ci pomóc :wink:

Narzędzia --> Opcje --> Zabezpieczenia

11wh.th.jpg

a gdyby tak stworzyc jakiś folder zabezpieczony hasłem i ten plik przenieść do niego?

A co z tym?

no ale mi chodzi o utworzenie katalogu w windows i potem kliknąć prawym myszki na niego -> udostępnianie i zabezpieczenia -> uczyń ten folder folderem prywatnym

nie wiem, czy to dobry pomysł :S

A jak przeniesiesz folder z XP do 98 to jak otworzysz?

Sposób podany przez strumienianina jest uniwersalny i ogranicza do minimum ryzyko błędów między systemami…

  • zmien koncowke pliku na jakas trudna do rozpoznania np: *.img , *.jpg albo inne takie :stuck_out_tongue:

  • Ukryj plik :smiley:

  • jeszcze byla zmiana nazwy pliku na taka ze jak chcesz go otwrzyc to Ci sie Panel Sterowania otwiera ale nie pamietam jak to lecialo.

:smiley:

1 sposob sprawdzony i dziala :stuck_out_tongue:

Chyba nic głupszego nie da się wymyśleć.

Będzie próbował otworzyć np w przeglądarce grafiki, wywali błąd a czasami zawiesi cały system. Myślisz że ktoś dociekliwy się nie domyśli by zmienić roszerzenie :? :? :?

Jak już to spakuj Rarem lub Zipem i zabezpiecz archiwum hasłem. Sposób Strumienianina też nie jest zły.