Zabezpieczenie logowania do systemu win 7


(Kerter86) #1

Witam, krotki opis problemu i pomysł mój na rozwiązanie:

parę osób loguje się na jedno konto w systemie, wiadomo znają login i hasło, tylko że jak to w firmach bywa, znają je więcej osób, potrzebuje to jakoś ograniczyć, pomyślałem o tokenach dla osób, które mają mieć dostęp do tego konta, coś na zasadzie jakiejś karty czy odpowiedniego pendriv'a, bez którego nie dało by się zalogować, ewentualnie o jakimś oprogramowaniu które pozwoliło by na odblokowanie PC po przez podanie loginu i hasła, oraz rejestrze tego zdarzenia, żeby było wiadomo która osoba odblokowała dane urządzenie, a następnie logowanie po przez konto wbudowane w system.

Podsumowując: kilka osób, jedno kont Win, jak zabezpieczyć bardziej komputer.

Nie napisałem, że komputer ma pracować 24H, po odejściu pracownika komputer jest blokowany, ale każdy może odblokować, znając hasło, komputer podłączony do domeny, może jest jakaś możliwość na serwerze jakiejś odpowiedniej konfiguracji.

Szukałem trochę po necie, ale jak szukam coś z zabezpieczeniem to wyszukuje mi jedynie anty wirusy, albo firewall, oczywiście istnieje taka możliwość, że ja źle zadaje pytanie do wyszukiwarki.


(Crawd) #2

Siema

 

A może da się zastosować czytnik lini papilarnych?


(system) #3

http://www.cryptotech.com.pl/Rozwiazania/Rozwiazania,content.html

 

a tak ogólnie wpisz sobie w google usb token i będziesz miał z 500 firm

 

 

ps. czytników linni papilarnych nie polecam, dobre kosztują krocie (tysiące) a te tanie to potrafią stwarzac problem nawet jak reka spocona czy zmarznie na mroźie :stuck_out_tongue:

 

 

Mnie najbardziej podoba się rozwiązanie stosowane w sklepach. Klawiatura z czytnikiem kart z paskiem magnetycznym.

http://www.cartpoland.pl/czytniki-do-kart/chipowe/scm-scr339.html


(bart86) #4

https://www.google.pl/search?q=windows+klucz+usb&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:unofficial&client=firefox-aurora&channel=fflb&gfe_rd=cr&ei=MSV5VNumCove8gffoIGoAQ#rls=org.mozilla:pl:unofficial&channel=fflb&q=logowanie+do+windows+klucz+usb