Zabezpieczenie PC


(Lucysia11) #1

Witam jestem niedoświadczonym użytkownikiem PC.

Czytałam o zabezpieczeniach przeróżnych przed świństwem z netu i wymyśliłam taki zestaw.Czy może ktoś mi zweryfikować jak to będzie współdziałać lub gryżć się.

antyspyware -Spybot-S&D

firewall -PC Tools Firewall Plus

antywirus -AVG

skaner dysku -Malwarebytes Anti-Malware

Bazuję na darmowych programach jakoś szkoda mi wydawać kasę na inne programy jak orginal Windows.Ten jakoś przeżyłam Wink


(Dariuszbbr) #2

Wybrałaś dobrze.Napewno sie nie będzie gryśc mam prawie identyczny zestaw , tylko zamiast AVG mam NODa.


(ADR1991) #3

http://www.dobreprogramy.pl/Bezpieczny- ... 11281.html Bardzo fajna i ciekawa prezentacja.


(Lucysia11) #4

Witam.Dzięki za odpowiedż.Zainstalowałam na próbe PC Tools na małym laptku o ramie 1G i bardzo zwolnił.Na drugi komputer o ramie 4G pewnie będzie się nadawał,ale tu niestety nie.Może jakieś propozycje zamiany?Preferuje jęz. polski.

Na małym mam zainstalowanego NODA ale za 10 dni mi się kończy i szukam zamiennie.A można kombinować z odinstalowywaniem i instalowaniem od nowa?Nie zostawia jakiś pozostałości prowadzących do błędów?

Mam już mętlik od nadmiaru informacji z dziedziny która nie jest moją pasją,a że lubię dokładnie przewertować temat to już paręnaście godzin wałkuję temat.Zależy mi na bezawaryjności systemu i bezpieczeństwie.Mam konto internetowe i nie chciałabym obudzić się z ręką w nocniku.

Z góry dzięki za pomoc.


(ahonen97) #5

lucysia firewalla zainstaluj sobie http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte ... 12952.html dużo lepszy ten co wybrałaś


(Dariuszbbr) #6

Na laptopa sprobój http://www.dobreprogramy.pl/AVG-AntiVir ... 13206.html. jest darmowy i w miare dobry nie zamula .ODNOŚNIE firewala http://www.dobreprogramy.pl/Sunbelt-Per ... 12525.html.


(Hitm3n) #7

Lepiej zainstalować pakiet, o którym wspomina ahonen97. Będzie to lżejsze obciążenie dla komputera, bo będzie 1 czy 2 programy a nie 4 :slight_smile:


(BoN!3k) #8

A ja dodam swoje 3 grosze :]

Jeżeli koniecznie chcesz mieć płatnego AV to polecę Ci Norton IS- Nie zamula, dobra wykrywalnoś i firewall

Osobiście jestem zwolennikiem darmowych programów.

Jeżeli nie wchodzisz na strony xxx, cracki, keygeny itp to Avast 5 wystarczy.

Mam go odkąd wyszedł i się spisuje dobrze. Żadnych problemów z komputerem. Jakiś czas temu chciałem sprawdzić i przeskanowałem 3 skanerami online i rzeczywiście nic nie znalazły.

Jeśli chodzi o firewall darmowy to oczywiście Comodo- trzeba lekko skonfigurować ale to żaden problem można bez problemu znaleźć w google.

Jeżeli nie przepadasz za Avastem to możesz zainstalować pakiet Comodo IS z tym że jest jedno ale...

Heur. jest bardzo czuła. Wykrywała mi wirusy w plikach exe tj od nero,gg itp.( oczywiście pliki były czyste, sprawdzone kilkoma prgramami :] ) Można wyłączyć ale AV musi to mieć !

Wybór należy do Ciebie !

Pozdrawiam !


(system) #9

Nikt oczywiście nie wspomina o rzeczy kluczowej, dużo ważniejszej od antyvirusa itd, jaką jest zapobieganie przez pracę na koncie ograniczonym I masz spokój na wieki, większość wirusów nic ci nie zrobi.


(Hitm3n) #10

Może i jest to dobre, ale nie każdemu się chce tworzyć drugie konto a do tego, podczas instalacji czegokolwiek, ciągle ubiegać się o administratora. To jest uciążliwe na dłuższą metę ;x


(ADR1991) #11

Chce mieć zabezpieczony komputer, a nie chce się tworzyć konta z ograniczeniami? Moim zdaniem w windowsie to jest podstawa, do zabezpieczenia się przeciw wirusom. Czy to jest uciążliwe? Na pewno mniej niż walka z wirusami, formatami itd. Jeszcze najlepiej wyłączyć autoodwarzanie w zasadach grup, jeżeli często wymienia się pliki pomiędzy komputerami za pomocą np. pendrajwa.


(Hitm3n) #12

Ja jakoś nigdy nie pracowałem na ograniczonym i wirusów brak ;f

Bardziej właściwa tutaj jest świadomość użytkownika, bo bez tego nawet ograniczone konto niewiele da.


(Lucysia11) #13

Witam.Dzięki za odpowiedzi.Prezentację wysłuchałam i utworzę sobie drugie konto jak radzono.

Co do Comodo to miałam już na kompie,ale wyczytałam o tym że ściąga nasze dane i nie jestem incognito.Nie mam ochoty być statystyczną i sprzedaną firmie trzeciej.Może to i nie prawda ,ale lubię dmuchać na zimne,jeżeli są takie opinie to ja nie będę się pchać na chętnego.

Drugiego polecanego firewalla ściągnełam i zainstaluję na laptku i zobaczę jak zwolnił.Jeżeli zadowalająco internet będzie brykał to zostawię.

Propozycja była pakietów zabezpieczających.Czy są jeszcze inne oprócz Comodo?


(BoN!3k) #14

Z darmowych ? Nie , raczej nie...

Jeżeli chodzi o firewalla to oprócz comodo z darmowych warty uwagi jest lekki Outpost Pro/free , ewentualnie jest jeszcze fajny online armor ale nie korzystałem i się nie wypowiem.

Jeżeli chodzi o pakiety ja jedynie korzystałem kiedyś z Nortona i moge każdemu go polecić.