Zabezpieczenie pendrive

Witam,

posiadam pendrive’a Kingston DataTrack, moje pytanie: jak zabezpieczyc zgromadzone na nim dane?

Dokladniej chcialbym aby 1 katalog byl zaszyfrowany i dostep do niego mozliwy tylko po podaniu hasla, czy cos w tym rodzaju.

Musialoby to dzialac na wszystkich komputerach do ktorych podlacze pendrive’a, a nie tylko na tych z zainstalowanym oprogramowaniem obslugujacym ww. funkcje - co jest oczywiste. :smiley:

istnieja take narzedzia?

Proszę poprawić błędy. Na forum używamy polskiej pisowni. Temat przenoszę.

Art3 użyj [tego. ;]](https://forum.dobreprogramy.pl/search.php)

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … B3o+folder

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … B3o+folder

Pytanie dotyczylo folderow na pamieci przenosnej typu flash , a nie folderu na dysku lokalnym! !!

Podejrzewam, ze programy opisane w podanych przez ciebie linkach beda dzialaly, ale tylko na systemie z zainstalowanym danym programem (w systemie beda musialy byc wpisy w rejestrze i pliki konfiguracyjne, a nie na kazdym systemie mamy uprawnienia admina aby instalowac nowe programy).

Takze twoj pomysl jest nic nie warty!

mozesz uzyc programu trucrypt, tutorial jak i sam program znajdziesz na stronach http://www.pensoft.pl a bezposredni link to

http://pensoft.pl/index.php?option=com_ … &Itemid=58

pozdrawiam

Wystarczy ze na penie w ogólnodostępnym katalogu zasadzisz program który daje dostęp do zaszyfrowanej częsci pena… (tak to jest robione oryginalnie - jak wkładam swojego pena do portu to mam partycje 256mb, a na niej miedzy ogólnymi danymi plik .EXE jak go uruchomię i wklepie hasło to znika partycja 256mb i pojawia się partycja 1,5 giga, której wcześniej nie było widać… Wystarczy wyjąc pena z portu aby partycja się ponownie schowała do czasu podania hasła - pena mam Samsunga.