Zabezpieczenie pliku przed kradzieza jak to zrobić?

A dokładniej chodzi o to że : napisałam dosyć obszerny referat i chce go wrzucić na strone…jest pewne ale…czy da sie zrobić tak żeby tylko nieliczne osoby mogły go ściągnąć /pobrać / skopiować…namęczyłam sie przy tym cholernie długo i nie chce żeby ktoś zaznaczył cały tekst np. zrobił kopiuj i już …albo żeby pobrał plik i uzył jako swój… :frowning: jak sie przed tym uchronić…?

To przykre, ale tekst umieszczony w sieci staje się bardzo łatwy do przechwycenia bardzo prostymi metodami. Nic nie dają metody blokowania klawiszy myszki, klawiszy klawiatury czy inne wyszukane sposoby zabezpieczeń. Skopiowanie zawartości wyświetlonego okna, obojętnie czy z tekstem, czy z grafiką jest dziecinnie proste i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Każdy średniozaawanswany użytkownik komputera skopiuje tekst strony bez żadnego problemu.

Nie napisałem tego aby Cię zniechęcać, tylko po to, abyś była świadoma, że nie uchronisz swojego tekstu przed skopiowaniem.

Pozdrawiam.

aniakr1 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Spakować, np zipem i zrobić dostęp do pliku na hasło, no naprawdę, coś niesamowicie trudnego i zmyślnego. Dajesz hasło tylko tym osobom które tego potrzebują i po sprawie.

może zrób link do FTP(zabezpieczony hasłem) który będzie stał na twoim kompie, dajesz link na strone

oczywiście ma to swoje wady

no wiesz…niektórzy tego po prostu nie wiedzą…nie lubie komputerów nie znam sie na nich i siadam do tego ■■■■■■■■■■ tylko wtedy kiedy naprawde musze…

dzięki za podpowiedzi…