Zabezpieczenie programu

Czy ktoś wie jak zrobić podobne zabezpieczenie jak wykonał facet sprzedający kursy na stronie: http://www.etrapez.pl/

Jak to działa??? Z góry dziękuję.

Chodzi ci o aktywację przez internet. szkoda zachodu bo do tego trzeba mieć w miarę pewny hosting na którym znajdowała by się baza kluczy. A do instalatora dopisać bibliotekę albo skrypt który porówna wprowadzony klucz z tym co znajduje się w bazie. Nie jestem programistą więc dokładnie ci nie wyjaśnię jak to zrobić.

Jeżeli chodzi o sprawdzenie klucza podczas instalacji ale bez bazy kluczy w internecie, to podejrzewam że programy typu nsis, installshield, install creator itd sobie z tym radzą bez problemu.

Jak to działa? Przypuszczalnie mniej więcej tak:

Po zakupieniu programu dostajesz mailem unikalny numer rejestracyjny czyli jest tylko taki jeden numer. Numer ten zapisywany jest do bazy którą ma autor programu. Podczas instalacji programu tworzony jest plik z rozszerzeniem reg w którym zapisywane są oprócz tego numeru jakieś dane twego komputera np. numer seryjny dysku twardego. Kolejny krok to aktywacja czyli zarówno w bazie danych autora programu jak i na Twoim kompie zapisana zostaje informacja że program został aktywowany.

Podczas uruchamiania programu sprawdzane jest czy program o danym numerze rejestracyjnym jest aktywowany i czy numer seryjny Twego dysku twardego jest zgodny z tym numerem który został zapisany w pliku instalacyjnym.

Jeżeli wszystko się zgadza to program się uruchamia.

Plik rejestracyjny, jak pisze autor musisz gdzieś sobie zachować, a po reinstalacji systemu umieścić go ponownie w tym samym miejscu.

Załóżmy, że komuś odstąpisz otrzymany numer rejestracyjny. Jeżeli będzie próbował go aktywować to sprawdzane jest w bazie autora programu czy dany numer już istnieje i czy został aktywowany. Jeżeli program o tym numerze został już aktywowany, to ponowna aktywacja nie będzie możliwa.

Gdybyś koledze odstąpił nie tylko kod rejestracyjny, ale cały plik rejestracyjny to też nie uruchomi programu bo nie będzie się zgadzał numer seryjny dysku twardego( albo inny parametr Twojego komputera jaki sobie wybrał autor programu.)