Zabezpieczenie przed niechcianymi dodatkami

Mam takie pytanie. Wiadomo jakie są programy, które sprawnie usuwają syf, który sam się dodaje do przeglądarek typu sweet page czy delta homes ale czy nie można się zabezpieczyć przed tym?

Nie chodzi mi o program antywirusowy, gdyż różne programy używałem a te dodatki do przeglądarek przez wszystko przechodziły.

Ale czy: w windowsie bądź też w ustawieniach przeglądarek nie można zrobić tak by po prostu nic się nie instalowało bez potwierdzenia?

Trochę grzebałem i nic takiego nie znalazłem. A powinno być jakieś naturalne rozwiązanie takie, że gdyby coś chciało zmienić ustawienia przeglądarki, to albo pojawia się blokada albo komunikat do nas, że to coś chce dokonać zmian i czy się na to zgadzamy

Niestety obecnie programy stają się coraz perfidniejsze w “obdarzaniu” nas dodatkami. Trzeba się czasem dobrą chwilę zastanowić, co stanie się po kliknięciu Tak lub Nie przy tych dodatkach - nie zawsze jest to oczywiste. Nie wiem, czy są jakieś naturalne systemowe rozwiązania, ale ostatnio pojawił się Unchecky: www.dobreprogramy.pl/Unchecky,Program,Windows,51122.html . Nie jest pewnie idealny, bo to początki, ale się rozwija. Jeśli nie chcesz, żeby ingerował w plik Hosts, to Start -> Unchecky -> Ustawienia -> Zaawansowane ustawienia i zaznacz Nie dodawaj reguł do pliku hosts.