Zabezpieczenie przed włamaniem

jak zabezpieczeczyc się przed włamaniem do domu ? czy roleta daje poczucie bezpieczenstwa, czy tylko wskazuje złodziejowi miejsce gdzie nie ma obecnie mieszkancow ? Czy alarm rzeczywiście odstraszy ? Kamery - czy warto nagrywac złodzieje w kominarce, czy to coś policji pomoze ??

Dom czy mieszkanie w bloku ?. Generalnie nie ma 100% skutecznych zabezpieczeń przed włamaniem. Dobre drzwi na pewno utrudnią włamanie. w Bloku to może wizjer z kamerką ale taki co zgrywa online bo jak złodziej ukradnie zniszczy kamerkę to nie ma dowodu. W Domu to też kamery FHD i zgrywanie do chmury. FHD bo będzie jakaś jakość jako dowód. Na nagraniu musi byc naprawdę dobrze widać osobnika aby uznano dowód, rozpoznać można nie tylko po twarzy.

i postaraj się , żeby wszyscy wiedzieli że masz giwerę , potrafisz jej używać i nie zawahasz się użyć kiedy będzie taka potrzeba.

Chyba tylko Gang Olsena będzie się włamywał do domu wiedząc że mieszkańcy w nim są

Broń to proszenie się o kłopoty jak jej użyjesz, więcej problemów niż bandyta który chciał ciebie napaść/okraść. To nie USA. Ja swoją trzymam bezpiecznie w depozycie na komendzie:)

lepiej ‘trzymaj bezpiecznie’ w sklepie
taniej i pozwolenia nie trzeba :rofl:

Osteoporoza i tak się włamie: https://www.youtube.com/watch?v=Vye9ME1K4Ws

Jakie jest odpowiednie zabezpieczenie? Po prostu nie trzymać w domu cennych rzeczy. Rzadko kiedy złodziej kradnie meble czy telewizory. Zwykle przychodzą po rzeczy mniejsze jak elektronika, biżuteria czy pieniadze. I często w sytuacji w której dostaną cynk że ktoś takie rzeczy w domu ma.

Jeśli jednak chcesz koniecznie coś trzymać, polecam zamontowanie w domu sejfu ( polecana jest firma Koliber) Optymalnie jeśli taki sejf bedzie przytwierdzony do podłogi albo do sciany.

Drzwi wejściowe obrócić razem z futryną o 180%, tak aby otwierały się na zewnątrz.
Wymienić papierowe drzwi na wzmocnione. Odpowiedni zamek z kilkoma ryglami
najlepiej 3-ma. Bolce wysuwają się z lewej i prawej strony na trzech wysokościach.
Oczywiście, porządny zamek z kartą elektroniczną.
No i oryginalne nagranie podbiegającego dużego psa pod drzwi
z charakterystycznym odgłosem np. warczenia.
Można jeszcze coś dołożyć . :grinning:

Ale brakło klaperosa, połamie go osteoporoza…

Roleta jest barierą dla złodzieja ale wtedy, gdy złodziej jest na zewnątrz. Opuszczone rolety zabezpieczają złodzieja będącego już w środku przed np. sąsiadami, którzy mogliby ich zauważyć. Alarm jak najbardziej ale razem z Solid Security. Kamery są na tyle tanie, że nie warto tego chyba komentować.

Ja proponuje psa w domu :slight_smile:

Bardzo dobry pomysł jak ktoś w ogóle dopuszcza zwierzęta w domu :slight_smile:

Tylko taki psiak potrafi też więcej rozwalić niż wściekł złodziej -,-
Może zamiast psa, kupić papugę i nauczyć ją odtwarzać dźwięk policji na sygnale xD

Jakiś czujnik ruchu zamontować z alarmem najlepiej w wewnątrz, aby nie dało się z zewnątrz go zdemontować.
Kamerka z nagraniem do chmury, aby złodziej po uszkodzeniu dysków, materiał dalej był.
plus możliwość wglądu z poziomu telefonu na kamerkę raz za czasu.

Innych sensownych pomysłów nie mam oprócz lepszych dni które kosztują 100x więcej a profesjonalnemu złodziejowi zajmą pół sekundy roboty więcej :smiley:

Tu się trzeba zdecydować… tanio czy skutecznie?

Dobrego zabezpieczenia przed włamaniem nie ma. Jak będą chcieli to się włamią. Najlepszą opcją jest alarm, który po włamaniu albo od razu wystraszy włamywaczy lub zdecydowanie mniej ukradną. Oczywiście alarm dźwiękowy i z powiadomieniem na telefon. Oczywiście do alarmu dokładamy ubezpieczenie od kradzieży. Co do ubezpieczenia zwracajmy uwagę co obejmuje - tylko kradzież mienia czy jeszcze dochodzą szkody spowodowane włamaniem. Warto jeszcze zmienić swoje przyzwyczajenia. Sypialnia ze stolikiem gdzie trzymamy biżuterię, wszelkiej maści witryny, dzbanki, lodówka “na klucze”. No i pamiętajmy by nie zostawiać uchylonych okien. Nie ważne czy jest to na piętrze. To tylko zachęca.

Nie prawda.
To by musiałoby być dużo hałasu, aby wyrwać futrynę lub podłożyć ładunek wybuchowy :grinning:
Co do otwartych okien i drzwi się zgadzam. Sam byłem świadkiem jak napruty chłopak
po rynnie wlazł na trzecie piętro do swojego mieszkania.
Dobry układ z sąsiadami też jest bardzo przydatny.

Pseudo antywłamaniowe rolety i okna z tworzywa sztucznego otwiera się po cichu. Okna można wkrętakiem o ile klamka nie ma zabezpieczenia :wink: Inna kwestia to elastyczność tych okien. Dość łatwo się odkształcają.

To co pisałem powyżej… jest nie do pokonania.
Nawet brygada policyjna z taranem będzie miała problem. :grinning: