Zabezpieczenie, Service Pack

(Winters4TW) #1

Witam.

Jestem posiadaczem Visty Home Basic. Chciałbym wykorzystać kiedyś wydane pieniądze na ten OS. Będzie to drugi, bardziej alternatywny system, głównie do gier, jakichś programów nie działających dobrze pod WINE.

Zatem, wydano już chyba 2 Service Pack'i? Czy muszę po instalacji robić aktualizacje Windows Update, czy mogę odrazu pobrać SP2 i mieć wszystkie aktualzacje (system został dośc dawno zakupiony)?

Czy sprawa z UAC poprawiła się w SP?

Do zabezpieczenia myślę o avaście i Malwarebytes, firewall - zdam się systemowego. Czy czymś jeszcze powinienem się zainteresować?

Co warto zmienić w Zasadach zabezpieczeń lokalnych?

60GB dysku powinno wystarczyć na sam system i sterowniki?

Myślę że to na razie na tyle :wink:

Pozdrawiam.

(Hitm3n) #2

Wydać wydano 2. Możesz je ściągnąć osobno, aczkolwiek i tak sporo łatek przyjdzie Ci jeszcze ściągnąć z WU.

Raczej nie bardzo, UAC trochę poprawiono dopiero w Windows 7.

Powinno starczyć, ewentualnie możesz zajrzeć do firewall-a od Comodo, mają jeden z najlepszych.

60 GB to aż za dużo, według mnie wystarczy 30-35 GB (sam mam tyle na jednym z laptopów w domu na Visę, ale Home Premium, mam na niej jeszcze kilkanaście programów i jeszcze z 8-9 GB wolnego miejsca).

(Miodowe) #3

Pamiętaj żeby zainstalować SP2 musisz wpierw zainstalować SP1.

(Winters4TW) #4

A jest jakaś tania możliwość upgrade na Windows 7? Tylko nie Starter :stuck_out_tongue:

(Hitm3n) #5

Allegro - ceny koło 300 zł za wersję Home Premium.

(Winters4TW) #6

Miałem na myśli upgrade, nie kupno nowego systemu :slight_smile:

Jeżeli przerobię sobie Viste vLite, to straci swoją "oryginalność"?

(Hitm3n) #7

I tak, i nie - licencja zabrania przeróbek systemu, ale jeśli klucz jest Twój, to no problem (nie słyszałem, żeby ktoś się do tego kiedyś przyczepił, ale jest to i tak niezgodne z licencją).

To wpisz w wyszukiwarce upgrade w tym linku... Trudno? Za 250-260 zł stoi.