Zabezpieczenie sieci bezprzewodowej

Jakiś czas temu zainstalowałem w domu sieć bezprzewodową przez router ADSL Linksys. Są podłączone 2 komputery (1.-XP, 2.-Vista HP). Nie zabezpieczyłem siedzi, mam zaznaczone “bez uwierzytelnienia (otwarte)” na obu komputerach, a teraz chciałbym zabezpieczyć sieć. Próbowałem, lecz to nie tak łatwe, jak mi się zdawało, bo wydaje mi się, że muszę jeszcze raz zainstalować mojego Linksysa. Jak to zrobić? Z góry dzięki za pomoc.

Obawiam się Maestro00, iż nie ma rzeczy nie do złamania. Jedyne co możemy zrobić, to trochę utrudnić.

@Bernard -> Czy Ty się pytasz jak zabezpieczyć sieć, czy jak zainstalować… właściwie co? :wink: Chcesz restartować router, przeinstalować firmware, czy poprostu postawić na nowo sieć?

Do podpowiedzi Maestro00, dodam iż dobrze jest wyłączyć Broadcast SSID, ograniczyć zasięg anten, pobawić się z firewallem, ZMIENIĆ DOMYŚLNE HASŁO ADMINA(!)… jest naprawde dużo sposobów i najlepiej stosować je wszystkie. Ograniczysz tłum włamywaczy do jedynie tych, którzy naprawdę będą chcieli się włamać w konkretnym celu :wink:

Jak chcesz, to więcej info na PRIV, bo jest późno, porządki świąteczne mnie wykończyły i niechce mi się klepać…

Wszystkim wesołego Allelujah!

Chciałbym na nowo postawić sieć. Próbowałem, ale nie udawało mi się to, miałem wrażenie, jakby komputery “pamiętały”, że wcześniej już miały sieć, która była niezabezpieczona.