Zabezpieczenie sieci bezprzewodowej

(bernard_w) #1

Jakiś czas temu zainstalowałem w domu sieć bezprzewodową przez router ADSL Linksys. Są podłączone 2 komputery (1.-XP, 2.-Vista HP). Nie zabezpieczyłem siedzi, mam zaznaczone "bez uwierzytelnienia (otwarte)" na obu komputerach, a teraz chciałbym zabezpieczyć sieć. Próbowałem, lecz to nie tak łatwe, jak mi się zdawało, bo wydaje mi się, że muszę jeszcze raz zainstalować mojego Linksysa. Jak to zrobić? Z góry dzięki za pomoc.

(Kris Wozniak) #2

Obawiam się Maestro00, iż nie ma rzeczy nie do złamania. Jedyne co możemy zrobić, to trochę utrudnić.

@Bernard -> Czy Ty się pytasz jak zabezpieczyć sieć, czy jak zainstalować... właściwie co? :wink: Chcesz restartować router, przeinstalować firmware, czy poprostu postawić na nowo sieć?

Do podpowiedzi Maestro00, dodam iż dobrze jest wyłączyć Broadcast SSID, ograniczyć zasięg anten, pobawić się z firewallem, ZMIENIĆ DOMYŚLNE HASŁO ADMINA(!)... jest naprawde dużo sposobów i najlepiej stosować je wszystkie. Ograniczysz tłum włamywaczy do jedynie tych, którzy naprawdę będą chcieli się włamać w konkretnym celu :wink:

Jak chcesz, to więcej info na PRIV, bo jest późno, porządki świąteczne mnie wykończyły i niechce mi się klepać...

Wszystkim wesołego Allelujah!

(bernard_w) #3

Chciałbym na nowo postawić sieć. Próbowałem, ale nie udawało mi się to, miałem wrażenie, jakby komputery "pamiętały", że wcześniej już miały sieć, która była niezabezpieczona.