Zabezpieczenie swoich danych w XP

Witam! Chciałem zabezpieczyć swoje dane w systemie windows XP SP3 w taki sposób aby nikt do nich na 100% nie miał dostępu. Szczególnie chodzi mi o zapisane hasła w przeglądarkach, archiwum gg i wszystkie ważne mi dokumenty w “moje dokumenty”.

Praktycznie po prostu chciałem zablokować całkowicie swoje konto przed dostępem osób trzecich.

Pierwse co uczyniłem to hasło na konto oraz uznanie folderu jako prywatny.

Założyłem hasło na główne konto administratora w windows xp aby nie mógł przejąć tego folderu ani usunąc mi hasła oraz trzecie konto mojego brata uznałem jako “ograniczone”.

Czytałem jednak że są jakieś programy które odczytują hasło do kont z windows xp oraz róznego rodzaju keyloggery. Mam program ESET SMART SECURITY.

Co prawda na koncie gościa brat nie będzie mógł nic zainstlować ale czy powinienem się obawiać?

Jak się moge jeszcze dodatkowo zabezpieczyć ale w taki sposób aby móc wygodnie korzystać z komputera ale nie utrudniać sobie życia?

Może przyda się Tobie program TrueCrypt. Możesz w nim zrobić wirtualny, zaszyfrowany dysk, w którym będziesz przechowywał dane lub zaszyfrować całą partycję.

Polecam dodatkowo poczytać sobie ten przewodnik - http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/truecrypt5/

Dziękuję za pomoc i czekam na dalsze odpowiedzi.

Chciałem się jeszcze zapytać pod względem bezpieczeństwa co jest lepsze? Miranda czy konekt? Potrzebuję zmienić komunikator na taki z opcją importu archiwum gg, ale rownież aby móc założyć hasło na profil i żeby nie dało się go odczytać jak jest w GG nie wspominając już o triku z przenoszeniem pliku archives.dat i czytaniem go pod innym kontem.

Steganos Safe One

Niestety przed tym nie zabezpieczysz się. Jedyne wyjście to nie zapisywać haseł.

Rozumiem ale jak wiemy zabezpieczenia w gg są tragiczne. Amator potrafi rozgryźć co jak zrobić zwłaszcza gdy w necie jest tyle poradników.

Ale może jakiś komunikator wspiera szyfrowanie hasła lub coś w tym stylu. Tak że naprawdę będę spokojny że nikt mi się na konto nie włamie.

W najnowszym GG wprowadzono metody szyfrowania m.in. profilu ale o hasłach nic nie piszą.