Zabezpieczenie trybu awaryjnego

W pracowni elektrycznej posiadam kilka komputerów z WIN XP HOME. Mam założone konto “Pracownia” z uprawnieniami “Administratora” oraz “Uczeń” z uprawnieniami 'Ograniczone". Po wejściu do WIN w trybie awaryjnym można usunąć wszystkie konta i założyć nowe. Jak można zablokować tryb awaryjny, ewentualnie założyć hasło logowania w tym trybie. Jak można zabezpieczyć usuwanie kont w inny sposób. DR

Załóż hasła (silne!) na konto Administrator i ew. inne administracyjne.

Nie zabezpieczy to na 100% - zawsze można uruchomić komputer z np. specjalnie do tego celu stworzonej płyty (pełno ich w internecie) i pokasować te hasła. Ale wymaga to czasu i nieskrępowanego dostępu do komputera na co najmniej kilkadziesiąt minut.

A jak nie, zainteresuj się programem Windows Steady State. To coś, stworzone właśnie z myślą o zastosowaniach w sytuacjach takich jak Twoja.

Na koncie “Pracownia” z uprawnieniami “Administratora” mam założone hasło. Czy takie zabezpieczanie (o które pytałem wcześniej) można zrobić w rejestrach? DR1

Co do wyłączenia trybu awaryjnego, zobacz tutaj. Co prawda nie jest to wyłączenie trybu awaryjnego, bo to w 2000/XP nie jest możliwe, ale utrudni lub nawet uniemożliwi uruchomienie systemu w ten sposób.

Podaję to rozwiązanie, choć nadal uważam, że to kiepski pomysł. Lepiej (skuteczniej) zabezpieczyć się w inny sposób. Np. taki jak podałem wyżej.