Zabezpieczenie WEP/WPA Routera Axesstel MV410


(luk4$h) #1

Mój kolega ma neta Orange Freedom Pro i ma Router Axesstel MV410 ale nie ma zabezpieczonego hasłem. Może ktoś z Was wie jak skonfigurować ten router by było zabezpieczenie? On nie wie nawet jak adres IP, login i hasło trzeba wprowadzić by wejść w konfiguracje. Za wszelkie podpowiedzi z góry THX :slight_smile:


(Brtx) #2

Hehe, o jakie hasło chodzi - jakiś WEP/WPA?

Co do adresu routera to może być tożsamy z bramą na komputerze-kliencie... Reszta może być trudna do zgadnięcia.

A tak serio to ja bym zadzwonił do Orange i zapytał o te rzeczy ich Pomocy Technicznej (nie było żadnej dokumentacji do routera?). Oni mogą wiedzieć najlepiej.


(Frog) #3

luk4$h , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(luk4$h) #4

Tak chodzi o WEP/WPA. A On bodajże jutro zadzwoni. Ma instrukcje do całej instalacji routera ale nie ma nic wspomniane o zabezpieczeniach ani adresie routera.


(Anzol) #5

Ja też od niedawna jestem posiadaczem tego modemu, na razie to dla mnie Black Magic, instrukacja napisana kiepskawo, instalacja niezbyt przyjazna, niby pluga nad play ale jednak nie do końca. W ustawienia możesz wejść przez Internet Explorer wpisując adres routera, login: admin, hasło: admin (to nie te hasła, które dał Orange)

Ja aktualnie próbuję ustawić sieć bezprzewodową. Komp1 połaczony RJ-45 z Router/Modem Axesstel <->wireless<->kartaPentagram (PENTAGRAM P 6122-11 Wireless USB Client Utility) Komp2.

Na początku chciałem, żeby bez włączania komp1 mógł działać komp2 ale nie wiem czy to jest możliwe :frowning: Po prostu miał być włączony tylko modem i komp, który w danej chwili byłby używany. Może ktoś z Was wie jak to zrobić?


(Bolo92) #6

Orange>Router(WAN)>komputery po WiFi lub kablem ;p

w zakłace WAN o ile tak jest nazwana konfigurujecie połączenie z Orange.

w zakładce LAN ustawia się serwer DHCP itp.

Wireless-nazwę sieci, kanał, zabezpieczenia w tym WPA i inne.

Nie widziałem routera na oczy, ani jego firmware, więc nie liczcie na dokładną instrukcję.

Ew. problem z jakimś wypełnieniem to screen.


(Kooperek1) #7

Dzisiaj go meczylem, troche oporny na poczatku ale nawet hula :wink:

Zeby wejsc do konfiguracji - najprosciej w programiku AxesstelManager wejsc w menu i zakladke z sieciami, nastepnie nalezy sie zalogowac - login i pass ustala sie przy pierwszym podlaczeniu - najprosciej admin, admin. Po zalogowaniu mam juz dostep do wszystkiego jak w zwyklym routerze, zabezpieczyc mozna przez wpa lub po mac-adresie. Pierwsza opcja nie chciala u mnie zaskoczyc - bez zabezpieczenia laczylo sie normalnie, z wpa natomiast dupa. Nie mialem czasu dochodzic przyczyny wiec zabezpieczylem po mac-adresie i dziala.