Zabezpieczenie WEP/WPA Routera Axesstel MV410

Mój kolega ma neta Orange Freedom Pro i ma Router Axesstel MV410 ale nie ma zabezpieczonego hasłem. Może ktoś z Was wie jak skonfigurować ten router by było zabezpieczenie? On nie wie nawet jak adres IP, login i hasło trzeba wprowadzić by wejść w konfiguracje. Za wszelkie podpowiedzi z góry THX :slight_smile:

Hehe, o jakie hasło chodzi - jakiś WEP/WPA?

Co do adresu routera to może być tożsamy z bramą na komputerze-kliencie… Reszta może być trudna do zgadnięcia.

A tak serio to ja bym zadzwonił do Orange i zapytał o te rzeczy ich Pomocy Technicznej (nie było żadnej dokumentacji do routera?). Oni mogą wiedzieć najlepiej.

luk4$h , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Tak chodzi o WEP/WPA. A On bodajże jutro zadzwoni. Ma instrukcje do całej instalacji routera ale nie ma nic wspomniane o zabezpieczeniach ani adresie routera.

Ja też od niedawna jestem posiadaczem tego modemu, na razie to dla mnie Black Magic, instrukacja napisana kiepskawo, instalacja niezbyt przyjazna, niby pluga nad play ale jednak nie do końca. W ustawienia możesz wejść przez Internet Explorer wpisując adres routera, login: admin, hasło: admin (to nie te hasła, które dał Orange)

Ja aktualnie próbuję ustawić sieć bezprzewodową. Komp1 połaczony RJ-45 z Router/Modem Axesstel <->wireless<->kartaPentagram (PENTAGRAM P 6122-11 Wireless USB Client Utility) Komp2.

Na początku chciałem, żeby bez włączania komp1 mógł działać komp2 ale nie wiem czy to jest możliwe :frowning: Po prostu miał być włączony tylko modem i komp, który w danej chwili byłby używany. Może ktoś z Was wie jak to zrobić?

Orange>Router(WAN)>komputery po WiFi lub kablem ;p

w zakłace WAN o ile tak jest nazwana konfigurujecie połączenie z Orange.

w zakładce LAN ustawia się serwer DHCP itp.

Wireless-nazwę sieci, kanał, zabezpieczenia w tym WPA i inne.

Nie widziałem routera na oczy, ani jego firmware, więc nie liczcie na dokładną instrukcję.

Ew. problem z jakimś wypełnieniem to screen.

Dzisiaj go meczylem, troche oporny na poczatku ale nawet hula :wink:

Zeby wejsc do konfiguracji - najprosciej w programiku AxesstelManager wejsc w menu i zakladke z sieciami, nastepnie nalezy sie zalogowac - login i pass ustala sie przy pierwszym podlaczeniu - najprosciej admin, admin. Po zalogowaniu mam juz dostep do wszystkiego jak w zwyklym routerze, zabezpieczyc mozna przez wpa lub po mac-adresie. Pierwsza opcja nie chciala u mnie zaskoczyc - bez zabezpieczenia laczylo sie normalnie, z wpa natomiast ■■■■. Nie mialem czasu dochodzic przyczyny wiec zabezpieczylem po mac-adresie i dziala.