Zabezpiecznie sieci

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak mam zabezpieczyc własną sieć bezprzewodową tak aby nikt kto nie ma hasła a jest w pobliżu nie miał do tej sieci dostępu, Posiadam router 54M Wireless router TL-WR542G, z góry dzięki za pomoc…

Jeśli jest dostępne to włącz WPA2, jeśli nie to zwykłe WPA. Wpisz jakieś długie bezładne hasło (z cyframi, znakami typu ()"’%, różnej wielkości literami) i ustaw je także na kompach. Dodatkowo można użyć filtrowania MAC.

Także ukryć SSID. Mam wersję 543g i na dołączonej płytce jest instrukcja do kilkunastu modeli łatwa w zrozumieniu więc bez przesady…

cayman3_11 wystarczy tylko to zrobić? w routerze nie muszę nic zmieniać? troche to dla mnie dziwne bo wychodzi na to, że każdy kto się podłączy pod tą sieć może ustawić hasło…

Wlasnie na routerze ustawiasz nowe hasło, a potem musisz wpisać to samo na kompach zeby sie mogły połączyć

a jak ustawić to hasło na routerze krok po kroku?

najlepiej znajdź instrukcję - tam bedzie to dokladnie opisane.

A jeśli nie masz to na komputerze połączonym już z siecią otwórz panel administracyjny routera (adres do wklejenia w przeglądarce możesz odczytać klikając kombinacje windows+R na klawiaturze, wpisując ‘cmd’, po potwierdzeniu wpisz ‘ipconfig /all’. Szukasz adresu IP bramy domyslnej przy właściwym połączeniu). W panelu szukasz opcji szyfrowanie zabezpieczenia albo podobnej. Włącz najlepiej WPA2, jesli nie ma to WPA (odradzam WEP), wpisz hasło i zapisz ustawienia (pamiętaj ze od tej chwili z routerem połączysz sie tylko znając hasło albo kabelkiem)