Zabezpiecznie sieci

(Flovers25) #1

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak mam zabezpieczyc własną sieć bezprzewodową tak aby nikt kto nie ma hasła a jest w pobliżu nie miał do tej sieci dostępu, Posiadam router 54M Wireless router TL-WR542G, z góry dzięki za pomoc..

(Damgora) #2

Jeśli jest dostępne to włącz WPA2, jeśli nie to zwykłe WPA. Wpisz jakieś długie bezładne hasło (z cyframi, znakami typu ()"'%, różnej wielkości literami) i ustaw je także na kompach. Dodatkowo można użyć filtrowania MAC.

(Kisielek) #3

Także ukryć SSID. Mam wersję 543g i na dołączonej płytce jest instrukcja do kilkunastu modeli łatwa w zrozumieniu więc bez przesady...

(Flovers25) #4

cayman3_11 wystarczy tylko to zrobić? w routerze nie muszę nic zmieniać? troche to dla mnie dziwne bo wychodzi na to, że każdy kto się podłączy pod tą sieć może ustawić hasło..

(Damgora) #5

Wlasnie na routerze ustawiasz nowe hasło, a potem musisz wpisać to samo na kompach zeby sie mogły połączyć

(Flovers25) #6

a jak ustawić to hasło na routerze krok po kroku?

(Damgora) #7

najlepiej znajdź instrukcję - tam bedzie to dokladnie opisane.

A jeśli nie masz to na komputerze połączonym już z siecią otwórz panel administracyjny routera (adres do wklejenia w przeglądarce możesz odczytać klikając kombinacje windows+R na klawiaturze, wpisując 'cmd', po potwierdzeniu wpisz 'ipconfig /all'. Szukasz adresu IP bramy domyslnej przy właściwym połączeniu). W panelu szukasz opcji szyfrowanie zabezpieczenia albo podobnej. Włącz najlepiej WPA2, jesli nie ma to WPA (odradzam WEP), wpisz hasło i zapisz ustawienia (pamiętaj ze od tej chwili z routerem połączysz sie tylko znając hasło albo kabelkiem)