Zabieram się za www ale nie mam pojęcia jak


(Pl Prezes) #1

Witam

Zabieram się za stworzenie strony www. Nigdy wcześniej tego nie robiłem ani nawet nie interesowałem się jak to się robi czyli generalnie nie mam bladego pojęcia z której strony to ugryźć pod względem technicznym.

W Internecie jest mnóstwo opisów ale skupiają się one głównie do tego jak planować na co zwrócić uwagę jakie kolory dobierać itp. Taką wizje już mam i wiem czego chce nie wiem jak to zrobić. Wiem że można wykorzystać gotowy szablon lub skorzystać z dostępnych programów (i w takie dwa się zaopatrzyłem AgerWeb i HateML) jednak nawet je trzeba umieć obsługiwać a nie mogę się doszukać jakiejkolwiek merytorycznej pomocy i w tym zakresie. Podstaw Html też nie posiadam jedyne do czego się kiedykolwiek posunąłem to wystawienie czegoś na allegro – pisałem kilka słów w Word zapisywałem jako HTML i otwierałem to potem za pomocą notatnika i wklejałem do allegro nic wielkiego.

Chciał bym a żeby ktoś w miarę możliwości wprowadził mnie w to. Na pewno nie jest to takie trudne tylko jak z wszystkim potrzebny jest pierwszy krok


(Maniooo666) #2

Witam,

początek to książka albo samouczek z sieci, choćby te:

http://www.kurshtml.boo.pl/

Potem coraz trudniejsze layouty i walka z przeglądarkami, aby osiągnąć taki poziom:

http://www.csszengarden.com/tr/polish/

Ogólnie dużo czasu i samozaparcia.


(Irabuntu) #3
  1. Sposób najprostszy : za pomocą np.WebKreatora na portalu www.republika.pl, do założenia strony wymagane jest założenie konta na stronie, tworzenie strony polega na wypełnianiu szablonu poprzez przeglądarkę internetową. Nie wymaga znajomości HTML. Kilka kliknięć i strona gotowa;)

  2. Sposób trudniejszy: za pomocą programu typu WYSIWIG, np. FrontPage, NVU i podobnych, tworzenie strony polega na uzupełnianiu kreatora po zainstalowaniu programu, wymaga podstawowej znajomości HTML.

  3. Sposób najtrudniejszy: z wykorzystaniem HTML, CSS, PHP czy podobnych, stronę piszemy ręcznie od podstaw.

Na początek polecam sposób nr 1;)


(Alzajac1) #4

ja jak zaczynałem z html-em to nie bwaiłem się w programy tylko pisałem ręcznie w notatniku żeby nauczyć się kodu (wiadomo że zajmuje to więcej czasu i łatwiej o błąd ale bardzo dużo się uczysz i ćwiczysz html).

A co do tego że nie znasz w ogóle html-a to nie problem. Wystarczy użyć :arrow: google i już masz kilka darmowych kursów on-line (dokładnie z takich ja korzystałem)


(Mirekgw) #5

Poczytaj tu

viewtopic.php?f=18&t=275776


(Blotny) #6

viewtopic.php?f=18&t=274705


(Szymon135) #7

Jak nie znasz HTML czy czegoś to najlepiej zrób stronkę bez programowania na TNB.PL


(Skr3czu) #8

to już lepiej samemu coś zmontować, niż na tnb.pl ...