Zablokować programy

Witam a znowu pytanie do was mam :wink:

A więc przejdźmy do tematu. Problem tkwi w tym abym mógł ja z poziomu administratora tylko instalować te różne programy / gry … a zwykły użytkownik nie mógł instalować / czegoś usuwać np. MP3, Gry, Filmy itd.

Co zrobić aby coś takiego zrobić? Naprawdę potrzebuje pomocy bo mój synek usuwa co chwile coś i nie da rady coś a hasło na Użytkownika nie pomaga. I czy można ukryć partycję ? A użytkownik żeby mógł tylko otworzyć mp3 , film grać itd. Tylko nic nie instalować ani nic usuwać chyba rozumiecie?

Pozdrawiam! !!

We właściwościach konta, zmień mu typ konta na konto z ograniczeniami.

Czytając tego posta aż się załamałem. Możesz mi to powiedzieć jak to jest, że człowiek, który już doczekał się dziecka nie potrafi poprawnie sformułować zdania? 3 razy musiałem czytać twojego posta, żeby go zrozumieć.

A odpowiedź na twoje pytanie brzmi: da się tak zrobić. :smiley: dużo pisania a ja nie mam czasu w tej chwili. ale możesz poszukać informacji na necie o zarządzaniu użytownikami i grupami w windowsie. :wink:

nie ma jakiejś innej opcji ? ;/

Zajrzyj tutaj:

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1179, … ws_XP.aspx

niestety wyżej ten link mi nic nie pomaga ;/ proszę o dalszą pomoc! !!

To może to: http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1316, … C4%85.aspx

PS Przejrzyj menu serwisu (po lewej stronie), myślę, że coś znajdziesz to czego szukasz.

samelas , pobierz program Windows SteadyState, następnie za jego pomocą utwórz nowe konto, na zakładkach “general”, “windows restrictions”, feature restrictions", “block programs” będziesz mógł szczegółowo określić, co takiemu userowi wolno, a czego nie. Dodatkowo gorąco polecam ściągnąć przewodnik, w którym to opisane są aspekty korzystania z w/w programu.

Powodzenia

polsecam tastrone :slight_smile: