Zablokowałem sobie system, pomocy

Czołem wszystkim, mam super problem w który wg nie wierze.

Od początku… Działam na Viście… Przedwczoraj przypadkowo zmieniłem domyślne otwieranie plików z rozszerzeniami exe i Ink na adobe readera… haha

Pomyślałem że jedynym rozwiązaniem tego problemu będzie usunięcie mojego (administratorskiego) konta, założenie nowego…

Jak chyba wiecie w systemie vista podobnie jak w xp jest jeszcze taki jakby nadadministrator, jest on nie widoczny; w viscie zalogowanie się do tego konta jest tylko możliwe poprzez uwidocznienie go przez cmd w oknie logowania…

Zdecydowałem się, że moim nowym kontem będzie konto nadadministratora…

Problem tkwi w tym że przygotowując moje konto do usunięcia ustawiłem dla niego uprawnienia standardowego użytkownika… a kontu wcześniej wspomnianego “nadadministratora” ustawiłem hasło, które znam…

ale…

jednak udało mi się przywrócić domyślne ustawienia co do otwierania przez system plików z rozszerzeniami exe i Ink.

I stoję na tym że: kiedy chce z mojego naprawionego już konta np. zainstalować program to system prosi mnie o hasło… wpisuję hasło, którego jestem na 1000000000% pewien i tu błąd: błąd logowania: użytkownikowi nie przyznano żadnego typu logowania na tym komputerze.

Zanim założyłem hasło do konta nadadministratora nie uwidoczniłem go przez cmd w oknie logowania…

Teraz:

nie moge przez wiersz poleceń go uwidocznić bo nie mam już uprawnien, nie moge zmienić jego hasła; wpisując hasło kiedy system go wymaga jest wyżej wymieniony błąd,

P.S. Kiedy wpisze niepoprawne hasło jest bład: nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło.

lecz Tylko i TYLKO wtedy kiedy wpisze poprawne hasło wyświetla się błąd wyżej już wymieniony

(błąd logowania: użytkownikowi nie przyznano żadnego typu logowania na tym komputerze.)

o co chodzi? Tylko format mi został ?

Aha przez tryb awaryjny z cmd też już próbowałem zmieniać hasło, próbować uwidocznić to konto w oknie logowania…

Co mi zostaje?.

Spróbuj założyć Konto Gościa. i później zmienić hasło , lub usunąć klucz w regedit:)

no tak kiedy nie moge założyć konta gościa, bo nie mam do tego uprawnień… nie moge wejść w “zarządzaj innym kontem”, dopuki nie podam hasła… hasło znam a ten błąd to nie wiem o co mu chodzi… może spróbuje założyć jakoś nowe konto przez cmd.

Została jeszcze jedna opcja poza reinstalacją systemu. Na szczęście, są programy umożliwiające zmianę/usunięcie hasła, które można uruchomić spoza systemu tak jak instalkę Windowsa, czyli wypalasz program na płytkę lub dyskietkę, ustawiasz w biosie boot z dyskietki czy też z napędu cd/dvd i wtedy program się uruchamia. Takim programem jest np. Trinity Rescue Kit, pobrać go możesz stąd: http://rm.mirror.garr.it/mirrors/trk/tr … ld-367.iso. Wypalasz pobrany plik w programie do wypalania płyt(np. Nero, Ashampoo Burning Studio, CDBurner XP) przy użyciu opcji nagraj plik obrazu iso, lub podobnej i ustaw jak najmniejszą prędkość nagrywania. Tutaj masz filmik opisujący co i jak(co prawda napisy są po angielsku, ale wszystko jest tak przedstawione, że wszystko się zrozumie bez czytania opisu poszczególnych kroków):

Dodane 08.12.2010 (Śr) 21:35

Jeszcze znalazłem solucję na stronie M$: http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr … 10%29.aspx

No to ładnie sie skończyło ,a trzeba było tylko przywrócić powiązanie plikom .exe i .lnk facepal.gif

Spróbuj spod wersji 3.3 (bo ktoś tu na forum miał problem z wersją najnowszą czyli 3.4 ): Trinity Rescue Kit 3.3 , ściągnąć hasło / ustawić na blank .

No widze chlopaki ze dobrze sie znacie ! dzieki wielkie. Sposob zajebisty… Dzieki jeszcze raz