Zablokowana karta Kingston Micro SDHC?

Witam mam problem z kartą Micro SDHC firmy Kingston o pojemności 4 GB. Karta jest nowa kupiłem ją dzisiaj w “Biedronce”. :stuck_out_tongue: Po włożeniu kartu do aparatu Canon A480 pojawia sie komunikat “błąd karty pamięciowej” a jak wciskam przycisk do przeglądania zdjęć to na dole komunikat “Zablokowana karta !” Dodam ze karta jest włożona prawidłowo i ma przesunięty kluczyk na odblokowanie jej. Aparat obsługuje karty Micro SDHC i może zrobić na karcie 8 GB-towej około 2994 zdjęć, więc 4 GB powinien też obsługiwać (sprawdziłem to w instrukcji).

idź reklamuj w biedronce, wymienić powinni bez problemu

Klim44 , probówałeś formatować w aparacie?

Może to pomoże?

Wymiana w Biedronce? :lol:

Prędzej powiedzą, że to on uszkodził i pokażą Kozakiewicza. :wink:

Powiem ci dlaczego wielu ludzi kupuje karty tej firmy.

Karty są tanie jak barszcz i taką samą mają jakość.

Trzeba było kupić kartę “sandisk” a nie jakieś badziewia.

w sumie gwarancja jest dożywotnia u producenta Kingston więc u nich też chyba mogę reklamować :razz:

co do formatowania jak włożę tę kartę do aparatu to w opcjach formatowanie nie jest dostępne bo karta jest przecież czysta, nie ma na niej żadnych zdjęć :expressionless:

co do jakości tych kart to spodziewałem sie tego ale to chyba niezbyt dobrze świadczy o firmie Kingston i ich produktach :?

Dziwne. Ja u siebie, choć kartę mam “czystą” mogę ją sformatować. :slight_smile:

a ja zapewniam że wymienią bez problemu,

powinna być możliwość formatowania karty nawet gdy jest pusta… jaki to aparat ??

Powinna być taka możliwość a tu ewidentnie jest wadliwy egzemplarz karty. Nie wiem czemu kolega wyżej narzeka na kingstona, jak kupowałem je w dosyć hurtowych ilościach to czasami miały wadliwe adaptery z microSD->SD, ale raczej innych usterek nie było. Za to SanDisk kilkukrotnie psuł się sam z siebie, i ani zgrać z niego danych, ani wgrać, ani sformatować.

greh - skąd to nastawienie do biedronki, takie? Sądzisz że lepiej iść do MediaMarktu?

Uważam, że Biedronka to nienajlepsze miejsce do kupowanie sprzętu elektronicznego jakiejkolwiek maści.

Mogą w mym mniemaniu robić problemy, tylko po to, by “oskubać” klienta, który dał się nabrać na jakąś mega promocję.

Uważam, że takie sklepy jak MM mają o wiele lepsze sposoby na załatwianie spraw gwarancyjnych.

nie najlepsze miejsce do zakupu elektronicznego fakt ale tego no-name, kingston jest znaną i sprawdzoną marką,

I właśnie tu się mylisz! Biedronka nie ma w tym kierunku wykwalifikowanych pracowników, wiec idziesz tam i mówisz że zepsuło się a oni przyjmują i dają nowe/zwrot pieniędzy. A poza tym to nie sklep decyduje o przyjęciu roszczenia gwarancyjnego tylko producent. A taki sklep jak MM będzie próbował bardziej wyrolować, ponieważ ma (a przynajmniej powinien) lepszą kadrę pracowniczą, która może próbować starać się “oskubać” klienta. Przynajmniej taka jest moja subiektywna opinia. Aczkolwiek nie spotkałem się aby nie chcieli mi przyjąć sprzętu na gwarancję w MM (lub jakim innym sklepie, może były mniejsze lub większe problemy ale w takim przypadku istnieje UOKiK)

Panowie karta jest… sprawna. Wystarczyło włożyć mały adapter w nią i wtedy oczywiście działa :lol: Dotychczas miałem do czynienia tylko z kartami Micro SD a przecież na pudełku karty której kupiłem jest wyraźnie namalowane kartę SDHC wkładać tylko z adapterem ! :mrgreen:

Dobrze że nie poszedłem do Biedronki bo bym na idiote wyszedł :x :wink:

hehehe

Karta Micro SDHC którą można używać tylko z adapterem microSD->SD ? To dziwne, by to wskazywało na jakąś wadliwą serię którą wykupiła biedronka.

no właśnie możliwe, jeszcze muszę sprawdzić czy samo microSD działa np z mp3 bądź w telefonie