Zablokowana Karta pamięci Micro SD

Witam mam problem z kartą pamięci otóż po włożeniu do stacji dysków nie da się uruchomić tej karty występuję następujący komunikat

“Dysk w stacji dysków X jest niesformatowany. Czy chcesz sformatować go teraz?” po czym kiedy klikam tak występuje następny komunikat

“System Windows nie mógł ukończyć formatowania” . Nie chciałbym jej formatować, chciałbym przywrócić ją do normalnego stanu karta jest prawie nowa dodam że system plików to RAW nie wiem dlaczego i pokazuję zajęte miejsce 0 bajtów wolne miejsce 0 bajtów. 

Proszę o pomoc

próbowałem już z programami typu TestDisk i nic albo ja nie umiem się nim posługiwać…  Pomożecie ? Bardzo proszę :slight_smile:

GPARTED :

http://skylink.dl.sourceforge.net/project/gparted/gparted-live-stable/0.24.0-2/gparted-live-0.24.0-2-amd64.iso

link nie działa

Już działa .

ok i co mam zrobić ? chciałbym go przywrócić z RAW do nie wiem chyba FAT32 bo to karta pamięci

Nagrać na płytę jako obraz iso . i uruchomić przed startem systemu . BIOS First Boot CD .

FAT32 - plik max. 4 GB !

to karta 32 GB jeżeli nie FAT32 to co ?

NTFS ewentualnie FAT64 (exFAT) .

a jak mam uruchomić przed startem systemu ? BIOS First Boot CD o co chodzi i gdzie to ustawić ?

nagrałem na płytę ale jak mam to uruchomić przed startem systemu ?

Jeżeli nie płyta nie startuje należy w BIOS-ie (przeważnie “Delete”) ustawić bootowanie jako pierwsze z napędu DVD . BIOS UEFI : Legacy & Secure Boot - OFF . W samym programie aż do uzyskania głównego okna naciskamy tylko “Enter” .

Popraw tytuł tematu na konkretny - mówiący o problemie. Zrobisz to korzystając z opcji edytuj w poście otwierającym temat