Zablokowana MicroSD


(k_tascha) #1

Hej, pierwszy raz jestem na forum ponieważ mam problem, którego nie umiem rozwiązać. Mam lenovo k6 i wczoraj przywróciłam ustawienia fabryczne. Włożyłam kartę do telefonu i okazało się że bez sformatowania nie mogę jej używać. Jak podłączę ją do komputera, to system wogóle jej nie wyświetla (tylko w menadżerze urządzeń jest podłączone usb - podłączam ją przez czytnik).
Zależy mi na danych z karty, moża je jakoś odczytać?

Pozdrawiam


(krystian3w) #2

Pewnie sformatowałaś jako pamięć wewnętrzna, system przy takim formatowaniu ostrzega że potem trzeba ją ponownie sformatować by wykrywał ją inny telefon lub ten sam po hard resecie.

Zobacz jak z kartą poradzi sobie jakiś Linux Live CD, tylko nie wybierz tam przypadkiem przy okazji sformatowania.


(k_tascha) #3

dzięki za odpowiedź :slight_smile:
tylko nie wiem co to jest ten linux live cd?


(krystian3w) #4

To taki system operacyjny, który nie wymaga instalacji; powinien dać radę wykryć kartę sformatowaną przez android do ETX4.


Problemem może być potencjalne zaszyfrowanie danych na karcie 128 bitowym kluczem:


(WODZU) #5

W takiej sytuacji proponowałbym wybrać się z tą kartą do jakiegoś pobliskiego serwisu telefonów komórkowych. Tam powinni wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Dobrze byłoby zabrać ze sobą pendrive o takiej samej pojemności, aby awaryjnie mieli na co zrzucić ci zawartość karty.
Widzę, że @krystian3w ma szczere chęci udzielenia pomocy, jednak obawiam się, że możesz mieć problemy z ogarnięciem tego samodzielnie i doprowadzić do utraty danych.


(k_tascha) #6

chyba i tak nic linux nie pomoże, pobrałam ale on też nie widzi mojej karty


(k_tascha) #7

chyba się przejdę faktycznie do serwisu