Zablokowana MicroSD

Hej, pierwszy raz jestem na forum ponieważ mam problem, którego nie umiem rozwiązać. Mam lenovo k6 i wczoraj przywróciłam ustawienia fabryczne. Włożyłam kartę do telefonu i okazało się że bez sformatowania nie mogę jej używać. Jak podłączę ją do komputera, to system wogóle jej nie wyświetla (tylko w menadżerze urządzeń jest podłączone usb - podłączam ją przez czytnik).
Zależy mi na danych z karty, moża je jakoś odczytać?

Pozdrawiam

Pewnie sformatowałaś jako pamięć wewnętrzna, system przy takim formatowaniu ostrzega że potem trzeba ją ponownie sformatować by wykrywał ją inny telefon lub ten sam po hard resecie.

Zobacz jak z kartą poradzi sobie jakiś Linux Live CD, tylko nie wybierz tam przypadkiem przy okazji sformatowania.

dzięki za odpowiedź :slight_smile:
tylko nie wiem co to jest ten linux live cd?

To taki system operacyjny, który nie wymaga instalacji; powinien dać radę wykryć kartę sformatowaną przez android do ETX4.


Problemem może być potencjalne zaszyfrowanie danych na karcie 128 bitowym kluczem:

W takiej sytuacji proponowałbym wybrać się z tą kartą do jakiegoś pobliskiego serwisu telefonów komórkowych. Tam powinni wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Dobrze byłoby zabrać ze sobą pendrive o takiej samej pojemności, aby awaryjnie mieli na co zrzucić ci zawartość karty.
Widzę, że @krystian3w ma szczere chęci udzielenia pomocy, jednak obawiam się, że możesz mieć problemy z ogarnięciem tego samodzielnie i doprowadzić do utraty danych.

chyba i tak nic linux nie pomoże, pobrałam ale on też nie widzi mojej karty

chyba się przejdę faktycznie do serwisu