Zablokowana opcja 'tylko do odczytu'

Wszystkie foldery mają automatycznie włączoną opcję tylko do odczytu. Gdy to zmieniam i włączam ponownie właściwości, to folder dalej jest zablokowany.

A przecież jestem na koncie administratora.Jak to naprawić?

Nie da się.

Nie ma potrzeby niczego naprawiać.

Jeśli masz z tym kłopot, to szukaj rozwiązania w problemującej aplikacji a nie w systemie, w atrybutach folderów.

http://support.microsoft.com/kb/256614/pl

Jak widać jest to dział o Windows 7 , a nie xp czy 2000

Co to znaczy?

Exe’ki nie dają się modyfikować ponieważ są read only…

To nie jest wina pojedynczej aplikacji, tylko tych wszystkich które aktualizują swojego execa !

Akurat w tej kwestii wszystkie Windowsy zachowują się bardzo podobnie. Po prostu ignorują atrybut ‘read only’ w odniesieniu do folderów.

A tutaj to już jesteś łaskaw zmieniać warunki zabawy. I to w locie, bez uprzedzenia. Zostawiony właściwie tylko w celach historyczno-estetycznych na karcie właściwości atrybut read-only dla folderów nie ma nic wspólnego z atrybutami plików. Ani tym bardzie z niemożnością modyfikowania exe’ków.

A ty masz najpewniej na myśli obecny w Windows 7 mechanizm UAC, powodujący że administrator tak naprawdę nim nie jest i staje się nim po świadomym odklikaniu specjalnego okienka. Albo chcesz modyfikować pliki systemowe, z folderu Windows i głębiej. Tu z kolei dochodzą do głosu uprawnienia NTFS oraz nowy sposób zabezpieczania plików systemowych przed modyfikacją i usunięciem. Standardowo nie możne tego zrobić nawet admin. Trzeba się dopisać do listy uprawnionych, przejąć plik na własność i dopiero próbować.

UAC wyłączony i mam administratora po świadomym od klikaniu specjalnego okienka

(nie modyfikuje plików systemowych)

Czy ktoś jeszcze ma jakieś pomysły?

Wszystko jest OK, czy masz problemy związane z “tylko do odczytu”, programy się nie uruchamiają, i.t.d. ??

Programy się uruchomiają, no ale jak już pisałem nie mogę niektórych rzeczy zainstalować(te z auto update) bo exe nie można zastąpić nowym…

Oraz przy modyfikowaniu execa po kompilacji wyskakuję błąd, że nie mam praw dostępu do exe…

Próbowałeś PPM na exe i “uruchom jako administrator” ??

Pliki instalatorów nie posiadają takich opcji

Jeszcze inna rzecz

Włączam exe, wyłączam , kasuje i wyskakuje takie coś

usun.th.jpg

Czekam sobie z 2 minuty i dopiero wtedy exe można wykasować…

Przyznawanie kontroli do plików / folderów