Zablokowane konto na FB

Uzyskasz, gdy:

  1. podasz dane na jakich tworzono to konto
  2. zautoryzujesz maila na którym stworzono konto
  3. zrewidujesz się dowodem osobistym / prawem jazdy

Nawet w niektórych przypadkach wystarczy samo zdjęcie Twojej twarzy, aby mogli zweryfikować.

Co jeśli na profilu nie ma ani jednego zdjęcia?

Znajomy normalnie wysłał zdjęcie swoje i mu odblokowali, tylko ona dostał blokadę taką że musiał wysłać zdjęcie twarzy.

Jak już wcześniej napisałem (Nigdy ta korporacja nie otrzyma skanu mojego dowodu jeszcze nie zwariowałem.) więc to nie wyjdzie Lordjahu.

Nie mam swojego zdjęcia na profilu i nie mam zdjęć na swoim koncie.

To pożegnaj się z dostępem do konta, a raczej zdobytych wyników w grach.

Jak podpisujesz umowę o telefon czy abonament tak samo banki to dajesz dowód, kserują go i się nie boisz, ze jakaś Grażyna weźmie na to kredyt na 2 mln zł, a do FB się boisz??

Teraz nie mają prawa robić kserokopii nawet banki, a FB nawet bankiem nie jest. Dodam tylko, że mnie też już zbanowali konto na falszywe dane i prosili o skan dowodu. Obecnie na dowodzie może być zasłonięte wszystko poza zdjęciem, imieniem i nazwiskiem. Nawet rewersu dowodu nie musisz dawać. Ba. To nawet nie musi być dowód, a jakiś świstek z danymi osobowymi. Facebook w ten sposób ponoć walczy z hejterami itp. ale to nic nie daje. Ludzie nawet pod prawdziwymi danymi robią szambo w komentarzach. Nieoficjalnie jest to po prostu sposób na śledzenie i zbieranie danych o użytkowniku. Ładnie sobie Ciebie sprofilują.

Poza tym nie porównuj podpisywania umowy na usługę z portalem społecznościowym.

Zanim się ktoś przyczepi:
Fałszywe dane dałem tylko dlatego, że nie czuję obowiązku ich dawania jakiejś korpo w USA, nie zależy mi na tym by ktoś mnie na portalu wyszukiwał. FB jest, a raczej był dla mnie chyba najlepszym agregatorem treści typu newsy i aktualizacje. Wszystko miałem w jednym miejscu. Teraz połowa treści jest przez niego ukrywana, a moja tablica biedna. Nawet ustawiając sobie kolejność wyświetlania treści czy ustawienie ich na wyświetlanie najnowszych, a nie najciekawszych daje badziewny efekt i ukrywa masę postów.

3 polubienia

Ty nie widzisz dysonansu w tym co piszesz nie boje się FB ale nie mam mu zamiaru powierzać swoich danych dla mnie FB nie jest Bogiem.

PS Teraz stworze sobie typowe polskie imię i nazwisko już nie będę oryginalny.

Wiesz podpisywałem umowę z T-Mobile i sie zapytałą mnie czy się zgadzma na ksero dowodu osobistego czy tylko spisanie danych do umowy. Wybrałem drugą opcje. Mi chodziło tylko o to, że mam wrazenie iż co poniektórzy coś mają do ukrycia. Ja nie mam, ale zawsze wybieram bezpieczniejsza opcję to taka dziwna podświadomośc.

Jak FB nie jest dla ciebie Bogiem to po co tam zakłądasz konto, przeciez wiadomo, że to portal Bóg 2. Dlatego ja nie korzystam bo niedługo FB będzie o mnie wiedział więcej niż ja sam.

Groza, podobne są strony buchmacherskie które również przy rekrutacji wołają o dowody, mam znajomych co wysyłali, dla mnie to kompletna pomyłka.

To tak jak kurier przyjezdża z umową od banku i chce ksero dowodu osobistego, kto wie czy zdesperowany kurier nie pojedzie do kumpla z banku postawi mu piwo i napisze kredyt na ciebie. Jak dowody będą bez danych osobowych tylko zdjęcie to niech się wpatrują w to zdjecie :stuck_out_tongue:

Polecam przeczytać pierwszy wpis (Samego konta mi nie szkoda tylko szkoda mi osiągnięć, jakie osiągnąłem w grach online na FB.) czy teraz już rozumiesz.

To, że ktoś nie ma nic do ukrycia, nie znaczy od razu, że może sobie rozdawać swoje dane osobowe na lewo i prawo, a każda instytucja te dane od niego brać. Gdy taki skan dowodu wycieknie to zaczyna się problem, który dopiero zauważymy jak przyjdzie wezwanie do zapłaty kredytu na większe kwoty. Im mniej naszych danych ktoś u siebie trzyma tym lepiej dla nas. Jak wyciekną to istnieje mniejsze prawdopodobieństwo na użycie ich w celu zadłużenia nas. Zwykła prewencja, bo udowadnianie potem, że to nie my braliśmy kredyt jest cholernie trudne. Komornicy i windykatorzy są bezwzględni. Nie pytają o szczegóły, po prostu biorą.

1 polubienie

To właśnie nie chodzi o to co masz do ukrycia, a o bezpieczeństwo. Nigdy nie wiesz czy jakiś pracownik nie wykorzysta Twoich danych lub nie spowoduje ich wycieku.

1 polubienie

A teraz dziwna rzecz wszystko, co kiedyś napisałem na FB zostało skasowane ale Spotify pamięta moje dane logowania i nie muszę się logować czy samo FB nie powinno mnie wyrzucić z Spotify.

Niekoniecznie. Mogli zablokować Ci dostęp do samego portalu, ale samego uwierzytelniania w innych serwisach już nie. Ewentualnie zablokują z czasem :wink:

2 posts were split to a new topic: Zablokowane konto na FB