Zablokowane konto na FB

fb
facebook
blokada
konto

(asus2017) #1

Wczoraj FB zablokował mi konto (imię i nazwisko było lewe) czy jest jakaś możliwość odzyskania konta. Samego konta mi nie szkoda tylko szkoda mi osiągnięć, jakie osiągnąłem w grach online na FB.

(Jusko) #2

Kiedyś zablokowali mi 2x konta na prawdziwe dane. Ledwo się zarejestrowałem - blokada. Zarejestrowałem drugie i blokada z miejsca. Zarejestrowałem trzecie - bez problemu.

Napisałem do helpdesku - wymagali skanu dowodu jeśli pamiętam. Nie pamiętam czy im podałem lub nie, ale po jakichś 2 miesiącach otrzymałem łaskawie informację, że konta zostały odblokowane. Zgodnie z procedurą, najpewniej skan dowodu będzie potrzebny.

(lordjahu) #3

Skontaktuj się z działem obsługi FB i wyjaśnij sytuację.

(asus2017) #4

Ale przecież nie uzyskam pomocy bo oni chcą prawdziwe dane.

(asus2017) #5

Nigdy ta korporacja nie otrzyma skanu mojego dowodu jeszcze nie zwariowałem.

(lordjahu) #6

Uzyskasz, gdy:

1. podasz dane na jakich tworzono to konto
  2. zautoryzujesz maila na którym stworzono konto
  3. zrewidujesz się dowodem osobistym / prawem jazdy

(Gajwer) #7

Nawet w niektórych przypadkach wystarczy samo zdjęcie Twojej twarzy, aby mogli zweryfikować.

(roobal) #8

Co jeśli na profilu nie ma ani jednego zdjęcia?

(Gajwer) #9

Znajomy normalnie wysłał zdjęcie swoje i mu odblokowali, tylko ona dostał blokadę taką że musiał wysłać zdjęcie twarzy.

(asus2017) #10

Jak już wcześniej napisałem (Nigdy ta korporacja nie otrzyma skanu mojego dowodu jeszcze nie zwariowałem.) więc to nie wyjdzie Lordjahu.

(asus2017) #11

Nie mam swojego zdjęcia na profilu i nie mam zdjęć na swoim koncie.

(lordjahu) #12

To pożegnaj się z dostępem do konta, a raczej zdobytych wyników w grach.

(Garoz) #13

Jak podpisujesz umowę o telefon czy abonament tak samo banki to dajesz dowód, kserują go i się nie boisz, ze jakaś Grażyna weźmie na to kredyt na 2 mln zł, a do FB się boisz??

(LORDEK) #14

Teraz nie mają prawa robić kserokopii nawet banki, a FB nawet bankiem nie jest. Dodam tylko, że mnie też już zbanowali konto na falszywe dane i prosili o skan dowodu. Obecnie na dowodzie może być zasłonięte wszystko poza zdjęciem, imieniem i nazwiskiem. Nawet rewersu dowodu nie musisz dawać. Ba. To nawet nie musi być dowód, a jakiś świstek z danymi osobowymi. Facebook w ten sposób ponoć walczy z hejterami itp. ale to nic nie daje. Ludzie nawet pod prawdziwymi danymi robią szambo w komentarzach. Nieoficjalnie jest to po prostu sposób na śledzenie i zbieranie danych o użytkowniku. Ładnie sobie Ciebie sprofilują.

Poza tym nie porównuj podpisywania umowy na usługę z portalem społecznościowym.

Zanim się ktoś przyczepi:
Fałszywe dane dałem tylko dlatego, że nie czuję obowiązku ich dawania jakiejś korpo w USA, nie zależy mi na tym by ktoś mnie na portalu wyszukiwał. FB jest, a raczej był dla mnie chyba najlepszym agregatorem treści typu newsy i aktualizacje. Wszystko miałem w jednym miejscu. Teraz połowa treści jest przez niego ukrywana, a moja tablica biedna. Nawet ustawiając sobie kolejność wyświetlania treści czy ustawienie ich na wyświetlanie najnowszych, a nie najciekawszych daje badziewny efekt i ukrywa masę postów.

(asus2017) #15

Ty nie widzisz dysonansu w tym co piszesz nie boje się FB ale nie mam mu zamiaru powierzać swoich danych dla mnie FB nie jest Bogiem.

PS Teraz stworze sobie typowe polskie imię i nazwisko już nie będę oryginalny.

(Garoz) #16

Wiesz podpisywałem umowę z T-Mobile i sie zapytałą mnie czy się zgadzma na ksero dowodu osobistego czy tylko spisanie danych do umowy. Wybrałem drugą opcje. Mi chodziło tylko o to, że mam wrazenie iż co poniektórzy coś mają do ukrycia. Ja nie mam, ale zawsze wybieram bezpieczniejsza opcję to taka dziwna podświadomośc.

(Garoz) #17

Jak FB nie jest dla ciebie Bogiem to po co tam zakłądasz konto, przeciez wiadomo, że to portal Bóg 2. Dlatego ja nie korzystam bo niedługo FB będzie o mnie wiedział więcej niż ja sam.

(Gajwer) #18

Groza, podobne są strony buchmacherskie które również przy rekrutacji wołają o dowody, mam znajomych co wysyłali, dla mnie to kompletna pomyłka.

(Garoz) #19

To tak jak kurier przyjezdża z umową od banku i chce ksero dowodu osobistego, kto wie czy zdesperowany kurier nie pojedzie do kumpla z banku postawi mu piwo i napisze kredyt na ciebie. Jak dowody będą bez danych osobowych tylko zdjęcie to niech się wpatrują w to zdjecie :stuck_out_tongue:

(asus2017) #20

Polecam przeczytać pierwszy wpis (Samego konta mi nie szkoda tylko szkoda mi osiągnięć, jakie osiągnąłem w grach online na FB.) czy teraz już rozumiesz.