Zablokowane konto na FB

Wczoraj FB zablokował mi konto (imię i nazwisko było lewe) czy jest jakaś możliwość odzyskania konta. Samego konta mi nie szkoda tylko szkoda mi osiągnięć, jakie osiągnąłem w grach online na FB.

Kiedyś zablokowali mi 2x konta na prawdziwe dane. Ledwo się zarejestrowałem - blokada. Zarejestrowałem drugie i blokada z miejsca. Zarejestrowałem trzecie - bez problemu.

Napisałem do helpdesku - wymagali skanu dowodu jeśli pamiętam. Nie pamiętam czy im podałem lub nie, ale po jakichś 2 miesiącach otrzymałem łaskawie informację, że konta zostały odblokowane. Zgodnie z procedurą, najpewniej skan dowodu będzie potrzebny.

Skontaktuj się z działem obsługi FB i wyjaśnij sytuację.

Ale przecież nie uzyskam pomocy bo oni chcą prawdziwe dane.

Nigdy ta korporacja nie otrzyma skanu mojego dowodu jeszcze nie zwariowałem.

Uzyskasz, gdy:

  1. podasz dane na jakich tworzono to konto
  2. zautoryzujesz maila na którym stworzono konto
  3. zrewidujesz się dowodem osobistym / prawem jazdy

Nawet w niektórych przypadkach wystarczy samo zdjęcie Twojej twarzy, aby mogli zweryfikować.

Co jeśli na profilu nie ma ani jednego zdjęcia?

Znajomy normalnie wysłał zdjęcie swoje i mu odblokowali, tylko ona dostał blokadę taką że musiał wysłać zdjęcie twarzy.

Jak już wcześniej napisałem (Nigdy ta korporacja nie otrzyma skanu mojego dowodu jeszcze nie zwariowałem.) więc to nie wyjdzie Lordjahu.

Nie mam swojego zdjęcia na profilu i nie mam zdjęć na swoim koncie.

To pożegnaj się z dostępem do konta, a raczej zdobytych wyników w grach.

Jak podpisujesz umowę o telefon czy abonament tak samo banki to dajesz dowód, kserują go i się nie boisz, ze jakaś Grażyna weźmie na to kredyt na 2 mln zł, a do FB się boisz??

Teraz nie mają prawa robić kserokopii nawet banki, a FB nawet bankiem nie jest. Dodam tylko, że mnie też już zbanowali konto na falszywe dane i prosili o skan dowodu. Obecnie na dowodzie może być zasłonięte wszystko poza zdjęciem, imieniem i nazwiskiem. Nawet rewersu dowodu nie musisz dawać. Ba. To nawet nie musi być dowód, a jakiś świstek z danymi osobowymi. Facebook w ten sposób ponoć walczy z hejterami itp. ale to nic nie daje. Ludzie nawet pod prawdziwymi danymi robią szambo w komentarzach. Nieoficjalnie jest to po prostu sposób na śledzenie i zbieranie danych o użytkowniku. Ładnie sobie Ciebie sprofilują.

Poza tym nie porównuj podpisywania umowy na usługę z portalem społecznościowym.

Zanim się ktoś przyczepi:
Fałszywe dane dałem tylko dlatego, że nie czuję obowiązku ich dawania jakiejś korpo w USA, nie zależy mi na tym by ktoś mnie na portalu wyszukiwał. FB jest, a raczej był dla mnie chyba najlepszym agregatorem treści typu newsy i aktualizacje. Wszystko miałem w jednym miejscu. Teraz połowa treści jest przez niego ukrywana, a moja tablica biedna. Nawet ustawiając sobie kolejność wyświetlania treści czy ustawienie ich na wyświetlanie najnowszych, a nie najciekawszych daje badziewny efekt i ukrywa masę postów.

3lajki

Ty nie widzisz dysonansu w tym co piszesz nie boje się FB ale nie mam mu zamiaru powierzać swoich danych dla mnie FB nie jest Bogiem.

PS Teraz stworze sobie typowe polskie imię i nazwisko już nie będę oryginalny.

Wiesz podpisywałem umowę z T-Mobile i sie zapytałą mnie czy się zgadzma na ksero dowodu osobistego czy tylko spisanie danych do umowy. Wybrałem drugą opcje. Mi chodziło tylko o to, że mam wrazenie iż co poniektórzy coś mają do ukrycia. Ja nie mam, ale zawsze wybieram bezpieczniejsza opcję to taka dziwna podświadomośc.

Jak FB nie jest dla ciebie Bogiem to po co tam zakłądasz konto, przeciez wiadomo, że to portal Bóg 2. Dlatego ja nie korzystam bo niedługo FB będzie o mnie wiedział więcej niż ja sam.

Groza, podobne są strony buchmacherskie które również przy rekrutacji wołają o dowody, mam znajomych co wysyłali, dla mnie to kompletna pomyłka.

To tak jak kurier przyjezdża z umową od banku i chce ksero dowodu osobistego, kto wie czy zdesperowany kurier nie pojedzie do kumpla z banku postawi mu piwo i napisze kredyt na ciebie. Jak dowody będą bez danych osobowych tylko zdjęcie to niech się wpatrują w to zdjecie :stuck_out_tongue:

Polecam przeczytać pierwszy wpis (Samego konta mi nie szkoda tylko szkoda mi osiągnięć, jakie osiągnąłem w grach online na FB.) czy teraz już rozumiesz.