Zablokowane porty czy co?

Witam

Moj problem wyglada nastepująco:

wczoraj popoludniu cos sie stalo ze przestaly mi dzialac programu p2p…

potem sie okazalo ze gg, tlen takze nie prądzi…az w koncu skaplem sie, ze nic oprocz przegladania stron na porcie 80 nie da sie robic.

Wiec zadzwonilem do swojego ISP i zglosilem to. Po czasie, oddzwonili do mnie i powiedzieli ze to cos u mnie bo u nich wszystko ok , ze mam zablokowane wiekszosc portów,a inni uzytkownicy maja wszystko w porzadku.

Wiec bawilem sie troche az w koncu sformatowalem kompa calkiem. Ale po formacie okazalo sie ze dalej to samo sie dzieje… probowalem skanowac kompa testami portow w necie i wyswietla mi ze wszystkie sa invisible oprocz 21 i 22… dodam, że nie mam wogole firewalla wlaczonego nawet tego z SP2…

Nie wiem czy mam wzywac ich zeby przejechali bo jak sie okaze ze to z winy uzytkownika to bede musial wybulic 30 zl za cos co pewnie sam moglbym zrobic…

Co robic??

Jesli format robiłes,a to bardzo pożyteczna rzecz,naprawiająca wiele problemów,a usterka nie ustapiła,to wielce prawdopodobne iz ci zablokowali porty p2p,chodziasz ten przypadek z tlenem i GG trochę dziwnie wygląda…

Hmy…zadzwoń jeszcze raz i wypytaj się ostro.

Jaki masz internet?? rozumiem iż chyba w sieci jestes??

Może za ostro łącze “paliłes” przy sciąganiu?? i przycieli cię :?

Chyba nie… akurat ze sciaganiem i uploadem to sie pilnowalem zeby innym w sieci nie przeszkadzac. W dzien max 5kb tu i tu, dopiero w nocy dawalem na max łącza. Aha, i gdyby zablokowali porty p2p to by p2p nie chodzilo…a tutaj nie chodzi nic oprocz WWW,FTP,PING…nawet aktualizacje do windy sie nie sciagaja po formacie…

Witam u mnie dzieje się podobnie odpalam Azeureusa ściąga 2 min i zrywa połączenie w tym momencie przestaje chodzić GG, Skype. Jestem za Natem ale do niedawna wszystko było OK. Po kilku godzinach wszystko wraca do normy komunikatory chodzą do momentu opisanego wcześniej.:((((