Zablokowane porty oraz problemy z wysyłaniem torrentów

Witam. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem braku dostepności na torrentach.

 

Posiadam modemo-router od Unitymedia (Niemcy) FritzBox 6490 + podłączony do niego router Asus ac56u.

 

Niestety po wielu próbach port forwardingu, UPnP i wpisywaniu odblokowanych portów dalej występuje ten sam problem.

 

W Polsce miałem sam modem cisco(UPC) + router asusa i wszystko działało bez żadnego problemu.

 

Po wpisaniu komendy “ipconfig” w cmd adres jest z puli 192…

Adres IP na stronie torrentów jest publiczny.

 

Ktoś podpowie co mam zrobić by wszystko działało jak należy i bym był dostępny na torrentach?

 

 

A jaki adres jest przydzielany routerowi Asusa?

Jeżeli wewnętrzny, to czy przekierowałeś również porty z Fritza na Asusa?

W przypadku kiedy Fritza używasz tylko jako modem, to może uda Cię w nim ustawić tryb Bridge do Asua, wtedy wszystkim będziesz zarządzał z poziomu Asusa.

Oto screeny jak to u mnie wygląda. Szczerze to już tak się w tym pogubiłem, że nie mam pojęcia co na co mam przerzucać i jakie porty kopiować.

https://www.dropbox.com/sh/ok4l597i9rf0s3m/AAD5Bi7SgSQ0Ip9T22OpjRx3a?dl=0

 

 

Zacznijmy od wyłączenia DMZ na Ausie, po pierwsze u Ciebie to ustawienie jest błędne, a po drugie jest niepotrzebne.

Na Fritzie wygląda jakby cały ruch z zewnątrz był skierowany do Asusa, więc powinno być porządku (o ile “wszystkie inne porty” oznacza wszystkie porty, lub przynajmniej znajduje się w nich interesujący Cię port). Na Asusie (poza tym DMZ) wszystko wygląda w porządku.

Poza tym na tych zrzutach przy testach jest informacja, że porty są otwarte. Sprawdź je jeszcze na http://www.canyouseeme.org/ . Jeżeli wynik będzie pozytywny, to problem z dostępnością jest niezależny od Ciebie i występuje gdzieś pomiędzy Fritzem, a trackerem. W takim wypadku myślę, że nie ma się co przejmować, ponieważ inni i tak powinni móc się z Tobą połączyć.

Możesz spróbować wyłączyć jeszcze UPnP na Fritzie i Asusie, czasem może powodować problemy.

Dlaczego w uTorrencie masz różne porty na pierwszym i ostatnim zrzucie?

Sprawdź też czy Fritz dostaje zewnętrzne IP, w tych zrzutach tego nie widać.

lovelas1988 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. 

Dodatkowo na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dzięki za odpowiedź.

Póki co na razie odłączyłem router asusa i zostawiłem sam fritzbox 6490, najpierw chce chociaż jego połączyć i stać się dostępnym na torrentach (w ogóle chciałbym sprawdzić czy to się uda)

W uTorrencie port jest niby otwarty ale po sprawdzeniu ich na stronie internetowej jest zamknięty. Co zrobić aby go odblokować?

Dodałem reguły do zapory z tym portem 26143 (jako udp i tcp)

Porty na ostatnim zrzucie są inne bo je testowałem… Teraz skupiam się tylko na tym jednym porcie aby nie było zamieszania.

Co do adresu IP we fritz!box to nie znalazłem zbyt wiele. (zobacz screeny)

W ustawieniach sieciowych na sztywno wpisałem IP komputera, maskę podsieci, bramę domyślną ale to też nic nie pomogło gdyż wróciły ustawienia automatyczne.

 

Screeny https://www.dropbox.com/sh/qhdijjhf4lbh2e4/AABWUqIuD4-XGcw57-C9bxIta?dl=0

 

 

Problemem jest prawdopodobnie brak zewnętrznego IP w wersji 4. Sprawdź czy masz otwarty port na adresie IPv6.

Jak to sprawdzić?

Adres IPv6 masz podany na stronie informacyjnej Fritza w zakładce “Monitor czasu online”. Porty możesz sprawdzić na http://www.subnetonline.com/pages/ipv6-network-tools/online-ipv6-port-scanner.php lub http://www.ipv6scanner.com/ .

Sprawdziłem port , który obecnie używany jest przez uTorrenta. Wygląda na to, że jest zblokowany. Jakieś wskazówki co teraz powinienem zrobić? Dodatkowo odblokowałem firewall bezpośrednio na ten port.Zrzut_ekranu_2015-10-30_11.17.31.thumb.pZrzut_ekranu_2015-10-30_11.21.17.thumb.p

Nie mam już pomysłu, wszystko wygląda na skonfigurowane poprawnie. Chyba, że jeszcze w tym Fritzie trzeba zmienić coś z firewallem itp. Najlepiej skontaktować się w tej sprawie z dostawcą, może ruch przychodzący jest domyślnie zablokowany.