Zablokowane porty P2P na jednym kompie w sieci

Witam. Mam internet radiowy 256 podłączony przez Router. Mam kompa i starego laptopa. Na laptopie zainstalowany jest Windows 98 SE PL a na kompie Windows XP Professional SP2. Mam pewien problem. Na laptopie, gdy odpalę uTorrenta i uruchomię sprawdzanie portów test przechodzi pomyślnie. Pokazuje, że porty są przekierowane poprawnie. A natomiast na kompie z Xp’kiem test portów ma wynik negatywny (Error! Port 44949 does not appear to be open.) Wywala błąd, że port jest zablokowany. Próbowałem nawet wyłączyć limit połączeń TCP/IP. Grzebałem w ustawieniach zapory i nic. Dodam, że admin przekierowywał mi porty p2p na routerze. Co może być nie tak skoro na laptopie działa a na kompie nie? Próbowałem nawet istalacji windowsa od nowa. Teraz mam świeżo zainstalowany system, bez antywirusa. Nie ma więc mowy, aby to antywirus blokował. Po zainstalowaniu wszystkich poprawek porty dalej są poblokowane. Pamiętam, że kiedyś wszystko było dobrze i porty były odblokowane. Nie wiem kiedy zaczął się ten problem, bo dopiero wczoraj to zauważyłem

Bardzo proszę o pomoc.

A na laptopie masz ten sam port co na Xp przepisz z laptopa numer portu i wpisz w utorrenta na xp

Tak, ten sam port i nawet ta sama wersja utorrenta. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Na laptopie gdy odpalę test portów w przeglądarce wynik jest pozytywny tylko gdy uruchomiony jest utorrent. Gdy go zamknę i odświeżę stronę pokazuje mi, że port nie jest przekierowany.

Zainstalowałem na laptopie Windowsa XP identycznego co mam zainstalowanego na kompie. Świeżo po instalacji, żadnego grzebania, odpalam test utorrenta i…porty działają. To jest na prawdę bardzo dziwne. Bo skoro to nie wina systemu to w takim razie wina kompa. Próbowałem również do sieciówki w kompie podłączać ten kabel co idzie do laptopa i dalej to samo. Dziś znajomy przyniósł mi kompa, abym mu zainstalował Windowsa. Postanowiłem również na nim sprawdzcić utorrenta i niestety…również nie działa. To już mnie zaczyna powoli wkurzać. Na dwóch kompach i na laptopie xp’ek świeżo po instalacji a tylko na lapie działa dobrze utorrent. Co jest grane?

A masz wyjątek w zaporze xp :?: Panel sterowania-> Centrum zabezpieczeń-> Zapora systemu windows-> Wyjątki i dodaj tam port utorrenta

Mam port dodany do wyjatków i program też chociaż to i tak nic nie daje bo na laptopie swieżo po instalacji xp’ka wszystko bylo ok i nie musiałem dodawać wyjątków.

Sam rozwiązałem tą zagadkę. Problem polegał na tym, że mój router błędnie przydzielał mi adres ip. Mój kabel podłączony był do drugiego wejście w routerze a mimo to przydzielał mi adres 192.168.1.3 zamiast 192.168.1.2. Skonfigurowałem ręcznie ustawienia IP wpisując 192.168.1.2, bramy i DNS i teraz działa dobrze.