Zablokowane porty w UPC - Technicolor TC7200

Witam,

Jakieś 2 tygodnie temu postanowiłem skorzystać z oferty UPC internet 120mb/s. Przyszedł jakiś Pan, coś namieszał, dał mi modem z wbudowanym Wifi, po czym podłączył do niego mój stary router ](*,) oczywiście przepiąłem wszystkie kable, bla bla bla… Jednak coś jeszcze zepsuł, gdyż nie mogę korzystać z komunikatorów tupu GG. Normalne gadu-gadu działa na komputerze. Jednak na telefonie, czy na tablecie - ogólnie mobilne GG nie łączy, muszę ściągać inne komunikatory obsługujące Gadu-gadu. Na komputerze jak już wspomniałem działa, jednak odwrotnie - tylko GG. komunikatory typu Pidgin już nie. Skype działa bez problemów. Kolejnym problemem jest brak dostępu do FTP. Nie mogę się do żadnego połaczyć. Ani filezilla, ani totalcommander, nic. Nawiązuje połączenie, jednak żadnych plików nie pokazuję, nie można nic zrobić. Sprawdziłem w tym ich oprogramowaniu modemu (192.168.0.1, czy też inne wersje…) jednak nie było tam żadnej informacji, że jakiś port jest zablokowany, czy też witryna, bądź ochrona przed floodem itp… Modem to: Technicolor TC7200.

Jakieś sugestie?

Pozdrawiam

Skoro dostałeś modemorouter z UPC to po co podpinasz pod niego swój stary router? Zbuduj sieć od nowa (w oparciu o nowy sprzęt), a nie robisz sobie podsieć którą blokuje twój stary router.

UPC z zasady nie blokuje nikomu portów.

Zaloguj się do modemu i sprawdź czy monter nie włączył Ci ustawień zapory na najwyższym poziomie, która domyślnie blokuje wszystkie porty i zezwala na ruch tylko na wybranych portach. Twój komputer mógł zostać dodany do listy zaufanych, dlatego nie obowiązują go te reguły. Niestety te modemy są strasznie ograniczone, jeśli chodzi o ustawienia.

Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem… Powtarzam, że to nie ja podpiąłem, tylko pseudo technik z UPC. Wszystko podłączyłem jak trzeba po wyjściu tego z UPC - jak jemu zwrócić uwagę, że źle robi, to zaraz by mi wykład zrobił, że go UPC tak uczyło…

To już też sprawdzałem, mam w zaporze najniższą, od razu powiem, że nie zadziała, jak wyłączę wszystkie zabezpieczenia, bo tak już próbowałem.

Lista zaufanych jest pusta. Jeśli by nawet w niej był to w takim wypadku wszystko by działało, a jak już wspominałem, programy typu pidgin nie działają, ale to mogę przeboleć. Najgorsze jest to, że nie mogę korzystać z żadnego programu do FTP.

Jeśli chodzi o wyjątki, zabezpieczenia oraz filtry, to w ustawieniach modemu wszystko sprawdziłem. Jeśli chodzi o sieć, to również jest dobrze zbudowana…

Problem jest w tym, że przy komunikatorach (nie wszystkich) mam ciągle “łączenie” a przy próbie zalogowania do FTP mam normalne komendy jak do logowania, ostatnia jest informacja o wyświetleniu listy katalogów, jednak nic nie wczytuje. web gg działa, jednak potrzebuje jakieś 2-3min, żeby ruszyć. Mobilne GG na każdy system na smartfona nie działa - nawet 30 minut czekałem i nic (łączenie…)

Pozdrawiam

Komputer masz podłączony kablem czy bezprzewodowo? O tablet i telefon nie pytam, bo wątpię, abyś podłączał kablem. Próbowałeś na chwilę wyłączyć i włączyć modem? Zgłaszałeś problem operatorowi? Możesz dać logi zdarzeń z routera oraz logi z łączenia się z serwerem FTP?

Komputer przewodowo. Zgłaszałem błędy, oczywiście winę przypisali mnie. Jeszcze z wielkimi pretensjami, że jak mogę im mówić, że ich monter coś źle podłączył… Powiedzieli, że mogą kogoś przysłać, ale jeśli jest to moja wina (a z pewnością tak stwierdzą) to zostanie naliczona jakaś opłata, więc stwierdziłem, że sobie taką “przyjemność” daruje.

Logi z ftp (przy użyciu FIleZilla)

Status:	Łączenie z 217.160.233.200:21...

Status:	Połączenie nawiązanie, oczekiwanie na wiadomość powitalną...

Odpowiedź	220 FTP Server ready.

Polecenie:	USER u69990548

Odpowiedź	331 Password required for u69990548

Polecenie:	PASS ********

Odpowiedź	230 User u69990548 logged in

Polecenie:	SYST

Odpowiedź	215 UNIX Type: L8

Polecenie:	FEAT

Odpowiedź	211-Features:

Odpowiedź MDTM

Odpowiedź MFMT

Odpowiedź TVFS

Odpowiedź UTF8

Odpowiedź MFF modify;UNIX.group;UNIX.mode;

Odpowiedź MLST modify*;perm*;size*;type*;unique*;UNIX.group*;UNIX.mode*;UNIX.owner*;

Odpowiedź LANG zh-CN;zh-TW;bg-BG;en-US*;fr-FR;it-IT;ko-KR;ru-RU;ja-JP

Odpowiedź REST STREAM

Odpowiedź SIZE

Odpowiedź	211 End

Polecenie:	OPTS UTF8 ON

Odpowiedź	200 UTF8 set to on

Status:	Połączono

Status:	Uzyskiwanie listy katalogów...

Polecenie:	PWD

Odpowiedź	257 "/" is the current directory

Polecenie:	TYPE I

Odpowiedź	200 Type set to I

Polecenie:	PASV

Odpowiedź	227 Entering Passive Mode (217,160,233,200,221,161).

Polecenie:	MLSD

Odpowiedź	150 Opening ASCII mode data connection for MLSD

W logach routera znalazłem tylko to (o ile dobrze szukałem - zakładka logowanie)

2013-03-14 05:23:22: [Minor] DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-M...

2013-03-11 20:30:04: [Info] WiFi Interface [wl0] set to Channel 11 (Side-Band Channel:N/A...

2013-03-11 16:06:38: [Minor] SW upgrade Failed before download - File not Present

2013-03-11 16:06:37: [Info] SW Download INIT - Via Config file fiberpower120_012012-wifi-...

2013-03-11 16:06:21: [Info] TLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=8c:04:ff:30:5f:bd;CMTS-MAC=0...

--- -- --:--:--: [Warn] DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC...

--- -- --:--:--: [Info] Honoring MDD; IP provisioning mode = IPv4

--- -- --:--:--: [Info] WiFi Interface [wl0] set to Channel 1 (Side-Band Channel:N/A)...

--- -- --:--:--: [Info] WiFi Interface [wl0] set to Channel 11 (Side-Band Channel:N/A...

2013-03-01 12:35:39: [Major] Resetting the cable modem due to docsDevResetNow

2013-03-01 12:31:39: [Major] Resetting the cable modem due to docsDevResetNow

2013-03-01 12:24:34: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...

2013-03-01 12:24:29: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...

--- -- --:--:--: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=8c:04:ff:30...

--- -- --:--:--: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...

--- -- --:--:--: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...

--- -- --:--:--: [Major] Resetting the cable modem due to docsDevResetNow

--- -- --:--:--: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...

Na serwerze FTP na pewno są jakieś pliki? Użytkownik ma uprawnienia do ich odczytu?

Tak, na 100% nie jest wina FTP, na innych sieciach łączy wszystko ok. Wina 100% jest tego modemu, jednak nie wiem gdzie

Próbowałeś restartować i/lub resetować modem? Kontaktowałeś się z dostawcą?

Tak, Kontaktowałem się, tak jak mówiłem. Powiedzieli, że jest to moja wina, i wielkie pretensje o to, że dzwonie i mówię, że nie działa, jak oni twierdzą, że musi. Powiedzieli, że mogą wysłać technika, który to sprawdzi, jednak jeśli wina będzie moja - a z pewnością tak stwierdzi, to poniosę 50zł dla montera + jeszcze jakieś koszty… Ogólnie, to jakaś kpina w tym UPC, bo dzwonię do nich, że nie mam internetu, a gościu po drugiej strony pijany i nie wie o czym ja mówię. Jak chciałem do telefonu kierownika to się rozłączył… A internet zawsze magicznie wraca, jak tylko do nich zadzwonię. Co lepsze, nawet nie muszę podawać adresu, bo od razy pytają czy to pod tym adresem… Niestety tak już jest, gdy jest wybór albo TP albo UPC…

Sprawdziłem na innym modemie, wszystko działa… Więc to wina ich badziewnego chińskiego modemu. Będę dzwonił i zobaczymy czy wymienią na nowy…

Pozdrawiam