Zablokowane porty Win7

Witam, od niedługiego czasu (od dziś?) mam problem z połączeniem się ze Steam, grami internetowymi (WoT, itp.). Wystąpiło to prawdopodopodobnie po przeinstalowaniu antywirusa (z Kasperskiego na AVG). Przed odinstalowaniem nie patrzyłem czy działają gry czy Steam, wiec nie wiem czy to na pewno to. Mogę powiedzieć tyle że wczoraj wszystko działało. Próbowałem otworzyć porty w zaporze, AVG, ale wszystko wydaje się ok. W routerze nic nie ruszałem, wiec to chyba nie od tego. Internet mam od Vectry. Najpierw jest modem potem mój router WR740N. Może to się przyda. Proszę o pomoc.

Aha strona http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ mówi mi ze każdy port jest zablokowany.

Cześć

Sprawdzałeś czy firewall nie blokuje połączenia?

Spróbuj tymczasowo wyłączyć badź odinstalować program AVG (za pomocą AVG Remover). Sprawdzisz w ten sposób czy to on faktycznie powoduje problemy.

witam,

A w jaki sposób otwierałeś te porty w AVG?

Możliwe, że AVG przełączony jest na tryb całkowitego odcięcia od netu. Spróbuj zrobić tak - po wejściu do konsoli AVG wejdź na “zaporę” i tam po środku za pomoca “kropek”/radiobuttonów wybierz opcję “zapora wyłączona”. Jeżeli to podziała i będzie połączenie ze Steamem/grami/etc. to możesz zmodyfikować profil działania zapory dla konkretnej karty sieciowej. Wejdź w ustawienia zaawansowane zapory -> profile kart i wybierz dla swojej karty sieciowej profil np. “sieć w małym domu lub biurze” co pozwoli równiez na dostęp do domowej/firmowej sieci (np. drugi komputer, drukarka sieciowa, lapek, itp.).

Jeżeli wyłączenie zapory AVG nic nie dało, to spróbuj jeszcze wyłączyć zaporę systemową Windowsa poprzez panel sterowania.

Nic z tego niestety to nic nie pomaga. Pisałem, że wszystko jest odblokowane. Teraz nie mam laptopa, ale przez telefon spokojnie łącze się przez aplikacje Steam, i wszystko jest ok.