Zablokowane porty

Witam, mam pytanie, czy to możliwe że mój dostawca neta zablokował wszystkie porty? chodzi mi o to że np: w bitcomet wszystkie losowo wybrane porty są zablokowane, mimo że na routerze są odblokowane, tak samo w niektórych grach. Iternet mam radiowy.

Wszystkie jak wszystkie. Po prostu te najczęściej używane przez programy p2p. Albo odwrotnie. Wyciął wszystko i zastawił tylko te potrzebne do działania innych usług sieciowych; www, komunikatory, ftp, streaming video/audio itp, itd. Mógł też ustawić wycinanie na podstawie nazw co bardziej uciążliwych programów, ale to jż jest trochę trudniejsze i upierdliwe do kontroli skuteczności.

czyli mam rozumiec, ze to ich sprawka i z nimi musze toczyc boj? :wink:

Pewnie tak. Oczywiście najpierw sprawdź u siebie - firewall na komputerze i czy na pewno router nic nie blokuje.

u mnie wszystko jest Ok, dzieki za pomoc :slight_smile:

upewnij się dokładnie czy dobrze rozumiesz sprawę, czy masz porty zablokowane czy nie masz przekierowanych portów bo to są 2 różne sprawy.

Jeśli są porty zablokowane to np jeśli operator by ci zablokował port 80 nie mógł byś stron przeglądać, a jeśli operator by przekierował port 80 na twój adres wewnętrzny to mógłbyś postawić u siebie serwer http na standardowym porcie. Na 99% jesteś za NATem wiec z zewnątrz cię widać jako twojego operatora i wszyscy co za nim sa są tak samo widoczni, metodą na to jest właśnie przekierowanie portów lub przydzielenie zewnetrznego IP z regóły usługi płatne.

Programy typu p2p lubią jak jest możliwość połączenia do danego komputera z zewnątrz bez używania serwerów pośrednich.