Zablokowane porty?

Witajcie,

mam problem prawdopopodobnie z zablokowanymi portami.Internet działa ale nie mogę korzystać z pewnych aplikacji jak np. screenshu czy trackmania gdyż pojawia się błąd połączenia.

Jak można to naprawić?

Pozdrawiam.

Skoro są zablokowane porty to należy je odblokować.

TM: http://en.tm-wiki.org/wiki/Port_Forwarding

Jeśli nie korzystasz z jakiegoś specyficznego firewalla, to nie ma potrzebny odblowania portów. Na jakim systemie uruchamiasz aplikację. Widzę, że jest ona spakowana w formacie dla systemów Linuksowych, a 99% dystrybucji nie blokuje żadengo ruchu sieciowego. Do 1% zalicza się chyba tylko CentOS i Fedora i pewnie wszystko inne co powiązane z RedHatem.

Rozróżniasz przekierowanie od blokowania portów? Firewall i NAT to nie to samo.

Korzystam z Windows 8

Jest jakaś konkretna treść tego błędu?

 

Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, albo coś faktycznie pokiełbasiłem. Pod podanym przeze mnie linkiem znajduje się następująca informacja:

 

 

Jak widać gra korzysta z protokołu udp oraz portu nr 2350.

Jeżeli w firewall mam zablokowany wyżej wymieniony port to, aby pograć w tę grę muszę w zaporze otworzyć ten port czy jakiś inny? Wydawało mi się, że przekierowując na routerze lub otwierając/blokując w zaporze jakieś porty należy wpisywać te same. Nie wiedziałem, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

 

Ja użytkownikowi Giiixxxx6 nie kazałem przekierowywać, tylko wyraźnie napisałem: “Skoro są zablokowane porty to należy je odblokować” i zamieściłem informacje jakie to porty są.

Zapora to jedno, a NAT to drugie. Obie rzeczy pełnią inne role, które mogą wzajemnie się uzupełniać. Jeśli na NAT zrobisz przekierowanie, to nie znaczy, że porty są odblokowane, bo zapora może blokować cały ruch sieciowy i na firewallu dopiero trzeba zezwolić na ruch na danym porcie. Przekierowanie to informacja dla NAT do kogo ma przekierować pakiety. Jeśli na firewallu masz zablokowany ruch sieciowy, to przekierowanie nic nie da. Bardziej rozbudowane routery posiadają rozbudowany firewall, gdzie oprócz przekierowania trzeba jeszcze zezwolić ruch na danych portach.

Te wszelkie poradniki, dotyczące port forwarding wprowadzają mylne pojęcia. Zresztą tu przekierowanie i tak nic nie da, bo to z ruchem wychodzącym jest problem, więc tu blokować może zapora sieciowa, ewentualnie antywirus. Przekierowania robi się dla ruchu przychodzącego, ktory jest połączeniem inicjującym. Jeśli aplikacja do działania wymaga przekierowania portów, to takiej aplikacji ja osobiście bym nie ufał.

W treśći błędu pisze po prostu że nie jestem połączony z internetem chociaż inne programy działają jak należy. Myślałem że to wina Comodo i Zapory ale nawet po wyłączeniu jest błąd połączenia. I pisząt Trackmania chodziło mi o Maniaplanet (czyli takie uniwersalne demo gry), program ten uruchamia się raz ale właśnie, potem już błąd połączenia. Znalazłem taką poradę, ale nie mam pojęcia jak to zastosować.http://wiki.maniaplanet.com/en/Frequently_Asked_Questions#How_to_configure_your_firewall_for_use_with_ManiaPlanet

Wygląda na to, że gra działa na portach 80 i 443. Z tym, że gra musiałby być serwerem, aby potrzebne było przekierowanie. Porty 80 i 443 powinny być domyślnie dopuszczone, ewentualnie możesz dodać samą aplikację do wyjątków zapory. Na routerze możesz, choć nie jest to zalecane, skorzystać z UPnP.