Zablokowane próby logowania do gmaila

Od okolo 2 miesięcy mam próby logowania do maila w pracy. Co kilka dni, zawsze o tej samej porze (4 w nocy), z tej samej lokalizacji, zawsze tez z urządzenia nierozpoznanego przez google. Hasło było zmieniane, próby logowania dalej są.
Nie wiem co z tym zrobic. Troche to dziwne, ze zawsze o 4 - jakby jakis automat?
Mozna ustalic kto próbował zalogowac sie? Bo zmiana hasła nie pomogła

Google nie podał w ostrzeżeniu z jakiego IP próbowano się logować lub wprowadzać zmiany.
Ustalenie kto próbował to jest sprawa dla policji.

Czy w przeglądarce/programie pocztowym w pracy ma Pan zapamiętane hasło? Jeśli tak, to sprawa jest oczywista.

Jak nie nadgorliwa sprzątaczka w nocy się bawi, to pewnie jakiś bot.
Powiadom support gugla, a sam włącz sobie 2FA na tym koncie. Zawsze to bezpieczniej.

1 polubienie

W przegladarce i poczcie mozilli mam zapamietane haslo, komputery często pracuja non stop. Oczywista tzn ? Haslo jakis bot pozyskal? Mam nie zapamietywac hasla w zadnych programach?
Proba logowania jest wystarczającym powodem dla policji? Nr ip jest podany.

Czasem logowalem sie z komorki z Internetu komórkowego, chyba tez tak nie mozna?

Czy wystarczający powód nie mam pojęcia, ale operator sieci nie udzieli konkretnej odpowiedzi
kto próbował się logować, takowej odpowiedzi może udzielić tylko policji.
A owe IP to może być serwer proxy.

Przestańcie wariować i panikować z policją. Najpierw zgłoszenie do supportu gugla, bo może się okazać, że to np. jakiś zwykły błąd serwera jest. I włączcie to nieszczęsne 2FA!
Pytanie tylko: dlaczego do tej pory nie było to jeszcze włączone, skoro to konto firmowe?
Al na to trzeba sobie samemu odpowiedzieć :wink:

Myślę że masz rację że wystarczy support do googla. :wink:

Oni najprędzej coś powiedzą. Sama miałam kiedyś fakap… Zaczęły mi spływać jakieś maile bankowe na pocztę… paczam… jakiś indyjski bank… zdziwko mię hapło lekko. Ale po czasie więcej i więcej przychodziło.
Zaczęłam szukać… się okazało, że jakiś gość miał faktycznie konto w tym banku i spiął je ze swoim kontem mailowym. Tyle, że owo jego konto miało identyczny adres z moim. Z jedną różnicą… kropką w słowie przed znakiem @. A jak wiadomo gugiel nie rozróżnia adresów z kropką od tych bez i te bez traktuje priorytetowo. Czyt. wali całą pocztę na nie :wink:
Napisałam do gugla, wyjaśniłam co i jak i się skończyło.
Co ciekawe w tej historii… normalnie google nie pozwoliłoby w ogóle temu gościowi na założenie skrzynki z adresem, który już jest w użyciu. Nawet wpis z kropką nie przejdzie. Sprawdzałam :wink:
Jemu się udało, bo trafił na moment jakiegoś guglowego “maintenance service” i serwery to przepuściły.
Dlatego ja dostawałam praktycznie większość jego poczty na moje konto. :stuck_out_tongue:
Takie to jajca sobie gugiel robił :smiley:

2FA da sie zrobic na kilka numerow telefonów? Bo potrzebuje zeby na konto z kazdego miejsca mogli sie logowac wszyscy pracownicy i szefowie.

Nie da się. A nie lepiej im zrobić aliasy, czy przekierowania?
Hmm… skoro macie tam takie potrzeby, to radziłabym rozważyć własną pocztę zamiast gmaila.
Albo gmail dla biznesu: https://gsuite.google.pl/intl/pl/products/gmail/