Zablokowane programy autostartu

Chciałam wyłączyć z autostartu niektóre programy, lecz są one zablokowane. Opcje “włącz” i “wyłącz” są niekatywne. Jak można się do nich “dobrać”?

Wiem, że można je wyłączyć również w programie CCleaner lecz mam dosyć starą wersję i nie ma w niej opcji włącz/wyłącz tylko “usuń”. Mam już plik instalacyjny najnowszej wersji tego programu i tu moje dwa pytania:

  1. Czy muszę odinstalować starą wersję i zainstalować nowszą, czy też można od razu uruchomić plik instalacyjny i “nałożyć” jedną na drugą?

  2. Jeżeli te programy są zablokowane w systemie, czy będzie możliwe ich wyłączenie w CCleaner?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

1.Nie nie musisz.Program zaktualizuję sie do wersji nowszej

2.CCleaner powinien sobie poradzić z tym.

3.Jeśli on nie zadziała to ściągnij sobie CleanGP 4.4 podobny do CCleaner’a:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2617&CleanGP+4.4.4005

Jest prostsza metoda. Otóż należy Start->Uruchom i wpisz msconfig Potem przejdź do zakładki uruchamianie i wyłącz to co ci jest nie potrzebne. Tylko uwaga! Patrz przy tym na nazwę pliku jaki wyłączasz i jego ścieżkę. Bo sobie antywira wyłączysz przypadkiem :wink:

Bardzo dziękuję za pomoc, bardzo się przydała. Zaktualizowałam CCleaner do najnowszej wersji bez problemu i wyłączyłam w tym programie niektóre programy autostartu. System teraz uruchamia się bardzo szybko, przyspieszenie niesamowite (nie sądziłam, że programy uruchamiające się wraz z systemem tak spowalniają jego uruchamianie się). Jest tylko jeden minusik moich działań, otóż uruchamiając CCleaner włącza się konto kontroli użytkownika i za każdym razem muszę akceptować jego uruchomienie, przed aktualizacją tego nie było, czy można to jakoś wyłączyć. Dodam, że wszystkie pozostałe programy uruchamiają się “normalnie”.