Zablokowane repozytoria prywatne po aktualizacji Ubuntu do 12.10

ok aktualizacja przeprowadzona ale mam teraz coś takiego,że mam wyłączone repozytoria pisze że wyłączony podczas aktualizacji do quntal np:ppa do chrome czy vlc. Mam też taki problem gdy otwieram bleachbit jako administrator to te okienko rożni się wyglądem i kolorem od całego systemu tak samo gdy uruchomię synaptic po wpisaniu hasła.Cała reszta jest czarna bo taki motyw wybrałem i kolor a te okienka o których wspominam są jasne czy da się to jakoś naprawić razem z tymi repozytoriami? czy mam te repozytoria usunąć?

Ps.Roobal w Tobie nadzieja wiem,że ogarniasz systemy linux :slight_smile:

Pozdrawiam.

Spieszyłeś się tak, że opiekunowie PPA jeszcze nie zdążyli skompilować i udostępnić paczek dla Quantal. Trzseba poczekać, albo używać trochę starszych wersji z repozytorium (Chromium zamiast Chrome z zewnętrznego źródła).

Spróbuj zmienić motyw.

zmieniałem nic to nie daje. Repozytoria mam usunąć?

Nieoficjalne repozytoria na czas aktualizacji systemu do nowej wersji są wyłączane, o czym system podczas aktualizacji informuje. Prawdopodobnie jest tak, jak pisze marcin , że nie zostały jeszcze przegotowane paczki dla nowej wersji systemu.

Dzieje się tak, dlatego, że każdy użytkownik ma indywidualne ustawienia, chodzi o to, że Ty sobie ustawisz wygląd systemu po swojemu, a konto root korzysta z ustawień domyślnych, stąd ten problem z wyglądem programów.

PS w przyszłości nowy problem/pytania = nowy wątek. Dziś kończy się na upomnieniu, a następnym razem takie posty zostaną przeniesione do kosza. Wydzieliłem posty z tematu nie-moge-przeprowadzic-aktualizacji-kubuntu-t506699.html

ok roobal sorry za zadyme od dziś jestem na windows więc postów bedzie mnej :wink: chyba,że dopadnie mnie jakaś infekcja.

Pozdrawiam.