Zablokowane warstwy

(Martooska17) #1

hej, mam problem, bo kolega na zdjęciu zablokował mi warstwe i teraz zdjecie jest z paskudnym napisem, którego nie powinno być, a ja nie wiem jak to odblokować. W PS pokazuje mi że warstwa jest czesciowo zablokowana. To jest plik jpeg, czy można to jakos zlikwidować, prosze pomóżcie

(Sosekadmin) #2

Jak masz zapisane jako .jpg to możesz temu koledze podziękować chyba że gdzieś masz plik .psd bo jak zapiszesz w jpgu to wtedy wszystkie warstwy się łączą. Wiem bo sam pare grafik tak utraciłem i już nie było odwrotu. A i obawiaj sie że ten temat wyląduje w śmietniku jeśli nie zmienicz tematu...

(_Sylwan_) #3

dziwne bo według mnie albo jest całkiem zablokowana (spłasczony obrazek) albo nie a więc jeżeli masz plik w .jpg to jak wspomniał Sosek nic się już nie da zrobic bo photoshop traktuje to jako jedną warstwę czyli nie rozpoznaje gdzie jest tekst a gdzie obrazek. Pociesze cie tym że jeżeli tło jest jednolite to można to bardzo łatwo usunąć ten napis w końcu masz chyba photoshopa :smiley:

ps zobacz jeszcze w histori, może dojdziesz do stanu w którym jeszcze napisu nie było wtedy masz szczęscie (o ile masz plik .psd)

powodzenia

najlepiej pokaż to zdjęcie to powiem ci czy da się usunąć napis :slight_smile:

(Martooska17) #4

no to dzieki, plik jest w jpg, w psd nie posiadam, a w historii jest tylko "tło". Pozamiatane...

(Rosa Killer) #5

Zgadzam się...

Teraz jedyne co możesz zrobić to pobawić się brushami i smużeniem.

(_Sylwan_) #6

kiepski efekt będzie najepiej według mnie nadaje się do tego łatka i stępel