Zablokowane warstwy

hej, mam problem, bo kolega na zdjęciu zablokował mi warstwe i teraz zdjecie jest z paskudnym napisem, którego nie powinno być, a ja nie wiem jak to odblokować. W PS pokazuje mi że warstwa jest czesciowo zablokowana. To jest plik jpeg, czy można to jakos zlikwidować, prosze pomóżcie

Jak masz zapisane jako .jpg to możesz temu koledze podziękować chyba że gdzieś masz plik .psd bo jak zapiszesz w jpgu to wtedy wszystkie warstwy się łączą. Wiem bo sam pare grafik tak utraciłem i już nie było odwrotu. A i obawiaj sie że ten temat wyląduje w śmietniku jeśli nie zmienicz tematu…

dziwne bo według mnie albo jest całkiem zablokowana (spłasczony obrazek) albo nie a więc jeżeli masz plik w .jpg to jak wspomniał Sosek nic się już nie da zrobic bo photoshop traktuje to jako jedną warstwę czyli nie rozpoznaje gdzie jest tekst a gdzie obrazek. Pociesze cie tym że jeżeli tło jest jednolite to można to bardzo łatwo usunąć ten napis w końcu masz chyba photoshopa :smiley:

ps zobacz jeszcze w histori, może dojdziesz do stanu w którym jeszcze napisu nie było wtedy masz szczęscie (o ile masz plik .psd)

powodzenia

najlepiej pokaż to zdjęcie to powiem ci czy da się usunąć napis :slight_smile:

no to dzieki, plik jest w jpg, w psd nie posiadam, a w historii jest tylko “tło”. Pozamiatane…

Zgadzam się…

Teraz jedyne co możesz zrobić to pobawić się brushami i smużeniem.

kiepski efekt będzie najepiej według mnie nadaje się do tego łatka i stępel