Zablokowanie aktualizacji do Windows 10

Witam. Posiadam laptopa Asus K72J z Windowsem 7 Home Premium , którego jakiś czas temu aktywowałem do W10.

Jednak na tym systemie nie mogę nic normalnie robić, bo co trochę mi się zawiesza… robiłem formaty W10, wracałem do W7 i tu po formacie od razu przechodziłem do W10 i dalej to samo… jak chodzi dobrze, to wyłączam i podczas startu znów wisi… i tak w kółko…

Wróciłem przed chwilą do obrazu z W7 i chciałbym zostać przy tej wersji Windowsa. Jednak wiem, że pewnie jutro wyskoczy mi aktualizacja do W10… czy jest jakiś sposób na wyłączenie/zablokowanie tej aktualizacji…?

Wystarczy nie instalować bądź usunąć aktualizację odpowiedzialną za możliwość upgradu starszej wersji systemu do nowszej.

Windows 7 sam z siebie nie zaktualizuje się do Windows 10.

Szczegóły: http://www.dobreprogramy.pl/Usuwamy-natretne-powiadomienia-o-aktualizacji-do-Windows-10,News,63386.html

wejdź w panel sterowania/ system i zabezpieczenia/ aktualizacje i naciśnij pomiń aktualizację do wersji 10, system będzie się normalnie aktualizował 

sprawdź dysk czy  nie jest uszkodzony i ewentualnie zainstaluj nową wersję systemu dla sprawdzenia czy przypadkiem obecna kopia nie jest uszkodzona lub zawirusiona.

Rzeczywiście, dzięki za podpowiedź i pomoc…