Zablokowanie bootloadera i full unrot w LG V30 (H930)

Witam!
Jak zrobić full unroot i zablokować bootloader w smartfonie LG V30? Obecnie mam wgrane TWRP i Magiska. Na XDA wyczytałem, że najnowsza wersja oprogramowania w postaci pliku *.kdz nie blokuje bootloadera.
Link do ewątku, w którym o tym piszą:

Piszą tam, że oprogramowanie wydane później, niż w lipcu 2018 roku nie blokuje BL.\

For bootloader unlock purposes, use the US998 KDZ versions with pre-July 2018 security patch: I recommend 20a or 20b.
Look at the names for dates in the title. You can always update to newer firmware later, AFTER bootloader is unlocked. Flashing a newer KDZ will not relock your bootloader. See bottom of post for instructions on how to downgrade to earlier firmware.

O co w tym chodzi i jak zablokować BL i przywrócić urządzenie do stanu, w jakim dostałem po zakupie? Zostaje jakiś ślad lub info o tym, że było coś grzebane? No i co jeśli spróbuję taki telefon (po zablokowaniu BL) oddać na gwarancję? LG będzie w stanie dojś do tego, iż BL był odblokowany i był root?
Z góry dzięki za pomoc.

Trochę to dziwne z tym softem który nie ma zablokowanego bootloadera.Nie masz się czym martwić mając teraz odblokowany bootloader.Jeśli chcesz mieć znowu zablokowany bootloader(w co wątpię)to możesz zainstalować wsześniejsze firmware które ma zablokowany bootloader i po sprawie.

No wiem, że to dziwne trochę, no ale cóż… Jeśli chodzi o to blokowanie, to pytam, bo chciałbym wiedzieć na przyszłość co zrobić, jakbym kiedyś oddawał komuś telefon.

Po wgraniu starszego firmware’a można zaktualizować do najnowszego? Jeśli tak, to w jaki sposób: przez LG UP, czy OTA?

Tak przez lg up lub lg uppercut(kdz) albo FOTA aktualizacja do najnowszej wersji-trzeba oczywiście zainstalować wcześniej wersje kdz.