Zablokowanie f12 na stronie

Witam chciałbym się zapytać w jaki sposób można zablokować możliwość zobaczenia kodu poprzez f12.

Chcę aby nikt nie mógł włączyć u mnie na stronie tej rzeczy co ma chrome, mozilla, opera itp że mogą zobaczyć kod z plików.

Chodzi mi o całkowite zablokowanie elementu przeglądarki.

 

Pozdrawiam

Nie ma możliwości pełnego zablokowania konsoli dla developerów. Możesz próbować blokować f12 w js ale wystarczy np. firebug lite na chrome żeby podejrzeć kod. 

 

Przykładowy kod: 

<script language="JavaScript">

//////////F12 disable code////////////////////////
    document.onkeypress = function (event) {
        event = (event || window.event);
        if (event.keyCode == 123) {
           //alert('No F-12');
            return false;
        }
    }
    document.onmousedown = function (event) {
        event = (event || window.event);
        if (event.keyCode == 123) {
            //alert('No F-keys');
            return false;
        }
    }
document.onkeydown = function (event) {
        event = (event || window.event);
        if (event.keyCode == 123) {
            //alert('No F-keys');
            return false;
        }
    }
/////////////////////end///////////////////////
</script>

 

PS: Musiałbyś od razu także poblokować Ctrl+Shift+I oraz prawoklik. Dodatkowo zawsze można wejść w Menu -> Narzędzia -> Konsola dla developerów. 

robię własną stronę a właśnie ją kończę i nie chce aby cały kod jakiś dzieciak skopiował …

A mógłbyś mi pokazać przykład kodu jquery, tylko aby f12 blokowało?

Dodałem po edicie w pierwszej wypowiedzi. 

A dałoby jeszcze zablokować opcję zbadaj element?

byłbym wdzięczny.

Hej,

 

To i tak nie ma większego znaczenia, bo przecież narzędzi developerskich nie otwiera się tylko przy pomocy klawisza F12. Są jeszcze inne skróty - na przykład alternatywnie w Firefoxie można użyć Ctrl+Shift+C - nie wspominając już o tym, że ten sam efekt można osiągnąć poprzez wyklikanie odpowiedniej pozycji poprzez menu przeglądarki. Generalnie Twoje wysiłki nie sprawią, że podgląd źródła strony stanie się niedostępny - no chyba że stronę napiszesz we flashu.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

To co za wspaniały kod tam wyklikałeś że tak boisz się plagiatu?  :hahaha:  Jeśli chcesz utrudnić innym korzystanie z twoich rozwiązań skompresuj kod, na pierwszy rzut oka będzie mało czytelny, a i jego objętość się zmniejszy. Używanie blokad w JS tylko zirytuje użytkowników strony i delikatnie mówiąc nie najlepiej o tobie świadczy jako webmajstrze.

Szkoda fatygi, nie da się tego zabezpieczyć w 100%.

wywal białe znaki i już 99% “dzieciaków” sobie odpuści. a poza tym i tak nikt nie będzie chciał Twojego kodu, bo po co? no chyba że wymyśliłeś coś niesamowicie innowacyjnego. tylko co można takiego wymyślić w html?

@maxerxxl, nie baw się w takie dziwactwa, nie ma to sensu i jest po porostu stratą czasu, bo do “kopiowania” -całego- kodu są łatwiejsze sposoby i narzędzia niż taki inspektor z przeglądarki.

Już sama możliwość zapisu strony w zasadzie wystarczy, a kiedy do tego doliczyć jeszcze programy typu HTTrack Website Copier, czy Teleport Pro, a to nie jedyne możliwości, wtedy blokada narzędzi deweloperskich przeglądarki to kropla w morzu, która może być w pewnych przypadkach co najmniej irytująca (mam na myśli pomoc w problemach ze stroną, bo właśnie również do tego udzielający pomocy na forach wykorzystują devtools w przeglądarkach).

Poza tym jakoś ciężko mi wyobrazić sobie dzieciaka potrafiącego wykorzystać do wspomnianych celów narzędzia deweloperskie, jest ich chyba naprawdę nie wielu i lubią masochizm :wink: