Zablokowanie funkcji Shift+Del

Czy ktoś ma pomysł jak zablokować funkcję Shift+Del?? Mam taki nawyk kasowania w ten sposób i nie mogę się odzwyczaić…i już kilka razy musiałem się namęczyć z odzyskiwaniem…

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

Wystarczy jak ustawisz sobie komunikat, który wymusi na Tobie potwierdzenie skasowania pliku.

Super pomysł…tylko jak taki komunikat ustawić przy kombinacji Shift+Del??

No wiesz, PPM na ikonie kosza -> właściwości -> zaznacz opcję “wyświetl okno dialogowe potwierdzające usuwanie”.

Sorry…ale chyba sie nie rozumiemy…Shift+Del usuwa z pominieciem kosza…

Dobrze się rozumiemy. To jak wytłumaczysz, że u mnie po naciśnięciu klawiszy SHIFT + DEL pojawia się komunikat potwierdzający usunięcie pliku, może czary co ? Weź zaznacz tę opcję we właściwościach kosza i po sprawie, a jak nie chcesz to trudno.

Przepraszam, masz racje, faktycznie pyta…ale to niestety nie rozwiazuje mojego problemu. Potrzebuje jakos zablokowac ta funkcje, zeby nie dzialala.

ale dzieki za pomysl.

Można jeszcze użyć programu do remapowania klawiszy, ale to tak na marginesie. Wcześniej nie poleciłem go ponieważ pomysł jest kiepski.

Przykładowe programy - http://www.searchengines.pl/Remapery-i- … 96544.html

Czemu kiepski??

Ponieważ aby osiągnąć zamierzony cel będziesz zmuszony podmienić dany klawisz na inny (lub całkowicie go zdezaktywować), co wiąże się z utratą funkcjonalności. Swój cel osiągniesz, ale jakim kosztem …nie warto. Jak dla mnie zwykły komunikat o potwierdzeniu usunięcia pliku wystarczy i spełni dobrze swe zadanie.