Zablokowanie funkcji Shift+Del

(Konradsankowski) #1

Czy ktoś ma pomysł jak zablokować funkcję Shift+Del?? Mam taki nawyk kasowania w ten sposób i nie mogę się odzwyczaić..i już kilka razy musiałem się namęczyć z odzyskiwaniem...

(JNJN) #2

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

(Kolmar) #3

Wystarczy jak ustawisz sobie komunikat, który wymusi na Tobie potwierdzenie skasowania pliku.

(Konradsankowski) #4

Super pomysł...tylko jak taki komunikat ustawić przy kombinacji Shift+Del??

(Kolmar) #5

No wiesz, PPM na ikonie kosza -> właściwości -> zaznacz opcję "wyświetl okno dialogowe potwierdzające usuwanie".

(Konradsankowski) #6

Sorry...ale chyba sie nie rozumiemy...Shift+Del usuwa z pominieciem kosza...

(Kolmar) #7

Dobrze się rozumiemy. To jak wytłumaczysz, że u mnie po naciśnięciu klawiszy SHIFT + DEL pojawia się komunikat potwierdzający usunięcie pliku, może czary co ? Weź zaznacz tę opcję we właściwościach kosza i po sprawie, a jak nie chcesz to trudno.

(Konradsankowski) #8

Przepraszam, masz racje, faktycznie pyta...ale to niestety nie rozwiazuje mojego problemu. Potrzebuje jakos zablokowac ta funkcje, zeby nie dzialala.

ale dzieki za pomysl.

(Kolmar) #9

Można jeszcze użyć programu do remapowania klawiszy, ale to tak na marginesie. Wcześniej nie poleciłem go ponieważ pomysł jest kiepski.

Przykładowe programy - http://www.searchengines.pl/Remapery-i- ... 96544.html

(Konradsankowski) #10

Czemu kiepski??

(Kolmar) #11

Ponieważ aby osiągnąć zamierzony cel będziesz zmuszony podmienić dany klawisz na inny (lub całkowicie go zdezaktywować), co wiąże się z utratą funkcjonalności. Swój cel osiągniesz, ale jakim kosztem ...nie warto. Jak dla mnie zwykły komunikat o potwierdzeniu usunięcia pliku wystarczy i spełni dobrze swe zadanie.