Zablokowanie P2P w sieci lokalnej postawionej na DLink'u

(system) #1

Witam.

Czy istnieje mozliwosc zablokowania korzystania z programow P2P w sieci lokalnej postawionej na routerze DLink DL-604 (popularna wersja routera). Bede wdzieczny za jakas pomoc bo do szalu doprowadzaja mnie pozostali userzy. Nie moga zrozumiec ze nie sciagamy przed 22.

Pozdr.

(Senshiro) #2

Musisz znać porty, na których działają te programy p2p, które chcesz zablokować.

(Kobra10) #3

a nie czasami odwrotnie?? potry standardowo są zablokowane, a jezeli ktos chce sciagac z P2P to dopiero trzeba je odblokowac?? ?? ??

wiec sprawdz jakie masz odblokowane i troche to uciążliwe, ale do 22 je blokuj, a po 22 unlock :smiley: nie wiem czy jest cos co by mogło robić to automatycznie (w wyznaczonych godzinach). ;/ ;/ ;/

(Senshiro) #4

W moim D-Linku nie były zablokowane. Mam model DI-624+. Tak wygląda konfiguracja, która blokuje grę Tibia :twisted: (która działa na porcie 7171):

Screen 1

Screen 2

Po wpisaniu tych danych w menu Advanced -> Firewall pojawi się taki wpis (zaznaczony na żółto):

Screen 3

Trzeba zwrócic uwagę, by w rubryce Action było polecenie Deny (odrzuć).

Jak zobaczysz - w menu konfiguracyjnym można ustawić kiedy reguła ma być włączona (czyli będzie blokować), a kiedy wyłączona. Ustawiasz po prostu godzinę rozpoczęcia, godzinę zakończenia i dni tygodnia w których ma obowiązywać.